MENU

Аккерманська фортеця – місце, що бачило Александра Македонського

2311 0

Аккерманська фортеця

За своєю стародавністю Аккерманська фортеця не поступиться Риму, Пекіну чи Єревану – їй майже 2500 тисячі років.

Нині більшість з нас асоціює місто Аккерман або Білгород-Дністровський, як місце розташування цієї величної споруди, а колись сюди доходили війська Александра Македонського та проходив "Шовковий шлях". У цьому блогу я розповім про таємничий Аккерман і стіни стародавньої фортеці, які бачили багато страждань.

На сьогодні це найбільш збережена фортеця України навколо якої існує чимало міфів і легенд. Кажуть, що тут живуть рогаті створіння, а деякі охоронці звільнились з роботи через постійний стогін, що лунав з вежі фортеці.

Свого часу фортеця складалася з 4 дворів:

1. Цитадель: тут проживали офіцери і комендант. Також в цій частині зберігався пороховий заряд і арсенал.

2. Цивільний двір: проживали місцеві жителі, вони були сховані від ворогів за товстими стінами фортеці. Більшість будівель цивільного двору зруйновані.

3. Господарський двір: назва двору говорить сама за себе. Тут зберігалися привезені товари. До наших днів цей двір не зберігся.

4. Гарнізонний двір: у цій частині розміщувався особовий склад фортеці.

Читайте також: Дземброня – село, що розташовувалося серед хмар

Аккерманська фортеця була настільки продумана, що фактично кожен двір міг самостійно вести оборону.

Одна з легенд розповідає, що свого часу фортецею керував Олександр Добрий і у нього була донька Тамара. Вона була дуже вродлива, але окрім своєї краси, відрізнялася жорстокістю. Вона грабувала і знущалася зі свого народу, ходила і організовувала нічні розбої. Коли батько йшов на війну, Тамара попросила у нього грошей начебто на побудову нового монастиря, але замість монастиря вона збудувала ще одну вежу в мурах фортеці.

З нової вежі, яка була побудована за гроші батька, Тамара вела розбійні напади на своє населення. Коли батько приїхав і дізнався про її дії – прокляв її. Як тільки прокляття торкнулося до її вух вона заснула.

Під час сну, її принесли до вежі, яку вона ж і побудувала, та замурували заживо. Зараз місцеві розповідають про те, що інколи бачать Тамару в цій вежі. Кажуть, що її дух назавжди залишиться серед мерців старої фортеці.

Фортеця завжди відкрита для відвідувачів. У літній період музей в фортеці працює з 8:00 до 20:00. У зимовий період з 8:00 до 17:00.

Читайте також: Серед крутих Карпатських гір та Чорного Черемоша – унікальне місце України

Ціна вхідного квитка в музей:

• для дорослих – 10 грн,

• для дітей – 5 грн.

Увага! В цій зоні живе дуже багато змій. Ми пройшли тільки половину цієї стежки і бачили дві гадюки (і це ми шуміли палкою, бо нас попередили про них). На жаль, наразі немає жодних табличок, які попереджали би про небезпеку. Сподіваюсь адміністрація фортеці це виправить і поставить попереджувальні знаки. Бережіть себе. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Марина МОЛОШНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини