MENU

У Києві випадково виявили будівлю з підвищеним рівнем радіації. ФОТО

821 0

Підвищений рівень радіації у Києві виявили в окремій одноповерховій будівлі фізико-хімічної лабораторії Центральної геофізичної обсерваторії ДСНС України. Як з'ясувалося, "фонить" частина приміщень.

Журналісти OBOZREVATEL побували на місці події і поспілкувалися із працівниками установи.

Як розповів нам начальник відділу радіаційного-екологічного контролю Валерій Гірій, підвищений гамма-фон виявили ще 24 жовтня.

Виявили джерело радіації у приміщенні будівлі зі стрічковим фундаментом, де розташовані лабораторні та господарські приміщення.

"Трапилося це, можна сказати, випадково. Мав відбутися семінар радіологів та треба було робити доповідь. Один із працівників взяв із собою дозиметр, увімкнув і засік підвищений гамма-фон. Зробили заміри, які показали декілька сот мікрорентген", - розповів Валерій Гірій.

Коли на наступний день почали робити більш детальні заміри в районі фундаменту, рівень радіації, за його словами, склав до десятка мілірентген. Відзначимо, що допустиме значення рівня радіаційного фону відповідно до Норм радіаційної безпеки України - 30 мкР/год (мікрорентген у годину)

Гірій також відзначив, що джерело знаходиться на окремій ділянці. З відстанню активність різко падала.

Читайте також: Блогер: "Крымский титан" превращает оккупированный Крым в радиоактивную пустыню

Та саме будівля, у якій виявили підвищений рівень радіації

За словами Валерія Гірія, "викиду" радіації за межі будівлі, як про це повідомляють у соцмережах, не було. Джерело підвищення радіаційного фону, на його думку, може бути всередині фундаменту.

Читайте також: Самые радиоактивные места на Земле

Зазначимо, що поруч із будівлею обсерваторії є житлові багатоповерхівки. А на відстані біля 500 м розташований реактор Інституту ядерних досліджень НАН України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини