MENU

У Херсоні з'явився осередок "Пласту". Радіють не всі

1418 0

"Пласт"

Про "Пласт" – одну з найпопулярніших українських скаутських організацій світу – ходять легенди.

І не тільки тому, що її історія налічує 108 років, або тому, що в неї були круті засновники: полковник Січових Стрільців Іван Чмола, син Івана Франка Петро та доктор біологічних наук Олександр Тисовський, а й тому, що саме в цій організації виховується і зростає майбутнє нації.

Міжнародна молодіжна неполітична організація (яка діє за трьома основними принципами: бути вірним Богу й Україні, допомагати ближнім та жити за Пластовим Законом і слухатися пластового проводу в Україні) була заснована в 1911 році. Але до прикордонного Херсону дійшла тільки зараз. Декілька років тут були спроби створити осередок, однак далі добрих намірів, справа не заходила.

"Ми перебуваємо під потужним антиукраїнським інформаційним впливом, у Херсоні активно розвиваються громадські організації проросійського спрямування, які затягують до себе молодь. На відміну від деякий політичних організацій, "Пласт" ставить за мету духовне та фізичне виховання молоді на основі християнської моралі та українських традицій. Виховання відбувається через спорт, екстремальний туризм, розвиток здібностей, самостійності та лідерських якостей дітей та юнаків. Організація вчить любові до природи та єднанню з нею. Ці якості необхідні, щоб молода людина могла знайти себе, розвиватись і бути успішною та самореалізованою у житті. Тому, спільно з однодумцями, ми об’єднали зусилля, та сформували осередок "Пласту" в Херсоні. Першими, на наш заклик, щодо приєднання до українського скаутського руху, відгукнулися діти, батьки та адміністрація середньої школи №2. Потім приєдналися діти з інших шкіл. Зараз маємо два діючих гуртки з 20 юнаків та юнок 10-11 років. Окремо хлопчики, окремо дівчата", – розповів про відкриття Херсонської станиці станичний, пластун-прихильник сеньйор Олександр Тарасов (до речі, за професією адвокат).

Читайте також: Рада відправила на доопрацювання ветований Зеленським закон про "Пласт"

Бути членом "Пласту" можуть не тільки діти. Система побудована за різними віковими категоріями, у якій є місце й для дітей віком від 6 років, і для прихильників чи друзів (тих, хто хоче допомогти чим-небудь), і для дорослих 35+, яких тут називають – сеньйорами. Тож історію херсонського осередку офіційно можна вважати розпочатою. 20 жовтня відбулось урочисте відкриття і вже почались заняття – перші сходини.

Квітка Цісик, Любомир Гузар, Олег Ольжич, Роман Шухевич, Степан Бандера – і це тільки невеличкий перелік зі списку знаменитостей цієї організації. Саме імена двох останніх діють на херсонців, як червона ганчірка на бика. І що вони тільки не вигадують: і те, що Бандера був німцем, і те, що "Пласт" – це гітлерівська організація.

"Зараз багацько часу йде на просвітницьку роботу. Люди в Херсоні не знають, що таке "Пласт" і для чого він потрібен. Часто люди вплутують сюди політику, згадуючи відомих український діячів Степана Бандеру і Романа Шухевича, які теж свого часу були пластунами. Але ми постійно наголошуємо, що ми не парамілітарна та позаконфесійна організація, яка має на меті насамперед виховання свідомих громадян своєї країни", – зазначає Олександр Тарасов.

Підрозділ "Пласту" відкрили на базі загальноосвітньої школи №2, яка радо пішла назустріч ініціаторам. Адже бути членом "Пласту" – це не тільки престижно, а й відповідально. Окрім багатовекторного розвитку, дитина отримує ще й зв’язки по всьому світові, можливість розвиватись у пластових таборах, а найголовніше – мотивацію бути активним і гідним громадянином своєї країни.

Читайте також: Яніна Соколова: Я хочу, щоб мої діти не були малоросами і прекрасно розуміли, чому мають цінувати землю, історію і силу своєї країни

За словами станичного, охочих вистачає та не вистачає поки що виховників. Наразі планується насичена річна програма: історія "Пласту", орієнтування на місцевості, туристичні походи та мандрівки, всебічний соціокультурний розвиток та поїздка до одного з пластових таборів, який дитина зможе обрати самостійно.

"Ще два роки тому думав над цією ідеєю, бо в мене у самого двоє дітей і я хвилювався за їхнє патріотичне виховання, адже відомо, що на півдні це питання стоїть гостро, – зізнається пан Олександр. – Мені імпонує, що "Пласт" побудований у такий спосіб, що дитина сама має можливість вчитись заробляти. І це є однією з головних відмінностей від тих же піонерів, яких виховували за принципом – матимеш усе безкоштовно, тільки будь слухняним, тобто рабом. Завдяки цій організації дитина включається до унікальної системи саморозвитку, отримує зв’язки з пластунами з інших країн. Часто наші українські діти їдуть у Відень зустрічати Віфлеємський вогонь, і привозять його до дому, кожен у своє місто, свою область. У "Пласті" дитина може знайти себе в тому напрямку, який їй цікавий".

Тож, попри нерозуміння з боку деяких мешканців, Херсонська станиця запрацювала й має чимало планів. А як відомо: де починається добра справа – там підключається Бог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Еліза СОЛОДКА, Український інтерес


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини