Чорна п'ятниця по-українськи
Цей день шалених розпродажів з’явився в Америці для того, щоб підвищити купівельну спроможність саме після Дня подяки. Чорна п’ятниця в Україні щороку набирає обертів. Хоча нам ще далеко до штурмування торговельних центрів серед ночі, але ми вже на пів дороги.
Перша Чорна п’ятниця в історії, до речі, не мала жодного стосунку до розпродажів. Так назвали в 1869 році обвал ринку золота в Америці. А ще кожну п’ятницю тринадцяте американці свого часу також називали “чорною”. Розпродажі, які були популярними в штаті Пенсильванія після Дня подяки, довго не мали жодної назви, аж доки в далекому 1975 році розлючені водії таксі й автобусів так назвали день через шалені затори, які викликали розпродажі та масовий шопінг. Ще є міт, що в 1800 році після Дня подяки в США власники південних плантацій купували рабів за заниженою ціною. Ось так.
У Штатах свого часу тривали суперечки, як краще назвати п’ятницю: чорною чи зеленою, адже до кінця робочого дня касові термінали зеленіли купюрами, а продавці мали гарні премії за цей день. Ще за однією з версій, п’ятницю назвали чорною тому, що крамниці зачинялись глибокої ночі.
Наразі американські магазини в цей день отримують прибуток, який прирівнюється до річного. Ви вже уявили, скільки відвідувачів за день може завітати до магазину?
Читайте також: Чорна п'ятниця й поминальна субота: не шукаймо проблем там, де їх немає
Не лише крамниці практикують у цей день шалені розпродажі, а й перевізники, салони краси, ресторани – тобто всі, хто хоч щось продає. Наприклад, можна буквально за копійки придбати квитки в будь-яку точку світу, зробити повний комплекс косметичних послуг і майже безкоштовно повечеряти.
Я люблю Чорну п’ятницю, бо в цей день я можу купити весь необхідний одяг із гарними знижками. Наприклад, у 2018 році я не відвідала жодного торговельного центру в Києві, але й у звичайних невеличких крамничках я купила все, що мені потрібно зі знижкою 50%, а також (ну, неможливо таке забути) пила в кав’ярнях будь-яку каву по 5 гривень. Хіба це не приємно?
Але Чорна п’ятниця в Україні має свої негативні сторони. Наприклад, нечесні на руку магазини просто перемальовують цінники для розпродажу. Спочатку на 30% завищать, потім перекреслять і напишуть реальну ціну. Якщо я хочу купити якусь дорогу річ саме в цей день, можу за місяць навідатись до крамниці та поцікавитися ціною. Якщо річ дійсно дорога, пальто наприклад, або дизайнерська сумка. А ще я відмітила для себе, що в більшості магазинів у Чорну п’ятницю не діють звичайні дисконтні картки, тож ви маєте обирати лише одну з запропонованих знижок.
Ще одна особливість Чорної п’ятниці по-українськи. Популярний товар і той, що продасться без проблем, деякі магазини в цей день прибирають, лишаючи те, що вже стомилося чекати на полицях свого покупця.
Утім, у цей день можна купити всі подарунки на Новий рік та ще й продукти на новорічний стіл (ті, що не псуються) – це буде дуже завбачливо.
Чорна п’ятниця – чудовий день для банків, адже під неї вони видають набагато більше кредитів, особливо на побутову техніку. Що вже казати про автосалони та навіть про забудовників. Так, цей день збагатить не одного банкіра.
Покупці в цей день розділяються на дві категорії: одним необхідно зробити заплановані покупки, а інші просто люблять хаос і гамір. Вони товчуться по торговельним залам, насолоджуючись особливим духом шопінгу.
Читайте також: Эксперт: В Black Friday в Украине верят две категории людей: первая – это те, кто верит в Деда Мороза, а вторая – маркетологи
Є такі, хто любить шопінг і дисконт, але не любить натовпу, тож Чорна п’ятниця для них – це шопінг онлайн. Всі інтернетові магазини, починаючи з гіганта Amazon закінчуючи звичайними українськими крамничками, пропонують свій товар зі знижками. До речі, це в рази зручніше, адже ви можете неквапом вивчити запропоновані товари та розрахуватися за них карткою.
Інтернетові покупки в США, до речі, в рази безпечніша. Щороку там фіксують смертельні випадки та десятки травмованих людей, яких затоптав натовп. Люди біжать до магазину, хапають товари, іноді б’ються за нього та втрачають людяність. Тож Україна безпечна країна для шопінгу.
Після Чорної п’ятниці в США відбувається традиційний Кіберпонеділок. Це коли IT-компанії пропонують свої знижки.
Торговий марафон, розтягнутий аж до кінця вихідних, що закінчується Кіберпонеділком, шалені знижки, дешеві підробки, травматизм, нерви, спустошені кредитні картки – вам це дійсно потрібно? Іноді в погоні за знижками ми переплачуємо за інші товари, а в погоні за новими модними речами перетворюємо своє житло на філіали бутиків. Всьому потрібна міра. Тож у кожного свій шопінг. Особисто я в цей день купуватиму авіаквитки у всі можливі напрямки, щоб потім ділитися з вами незабутніми враженнями.
Юлія МАТТУ, Український інтерес
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки