MENU

Мотивувати учнів спробами перетворити навчання на розвагу – хибна стратегія

1698 0

Освіта

За мотивами зустрічі з вчителями у Чернівцях. Усі вчителі дуже скаржаться, що діти абсолютно не вмотивовані навчатись. Як вчителі це пояснюють?

Частково, це тому що всі учні "сидять у телефонах". Але головніша причина в іншому – діти часто не бачать сенсу у навчанні. Вони постійно чують, що "нащо тобі та математика/фізика? Мені в житті не знадобилось". Це іде від родин і від суспільства загалом.

І скажу одну непопулярну річ. Мені здається хибною стратегією намагатись мотивувати учнів постійними спробами перетворити навчання на розвагу.

Читайте також: Як стимулювати учнів до навчання?

Навчання – це складно, це має бути складно. Щоб щось вивчити – треба пахати і пахати. Не можна вивчити фізику чи математику без зусиль. Більше того, якщо нормально вчити гуманітарні чи суспільствознавчі дисципліни – то це теж купа зусиль.

Читайте також: Замовлення на зміни в економіці освіти немає, є лише бажання по-новому ділити та переділювати – освітянин

Дітей треба вчити долати складнощі, переборювати інтелектуальну лінь, докладати зусиль для успіху. Не гнобити їх, не примушувати виконувати дурні формальні вимоги, але чесно визнавати реалістичний обсяг роботи, яку треба навчитись виконувати.

Інакше ми отримаємо дуже інфантильне суспільство, не привчене долати перепони.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Інна СОВСУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини