MENU

Як стимулювати учнів до навчання?

1144 0

Освіта

Нікому не секрет, що останнім часом навчальна успішність учнів у школі значно погіршилась. Причиною цього може бути чимало факторів, зокрема зниження авторитету вчителя в суспільстві, байдужість батьків до навчання дітей та багато інших чинників.

Але незалежно від причин низької успішності учнів, із цим якось треба боротися, інакше кажучи, треба певним чином мотивувати учнів до навчання. В ідеалі потрібно пояснювати учням, що отримані в школі знання знадобляться в їхньому житті, що без цих знань вони нічого не зможуть досягнути, будуть нікому не потрібними. Але на практиці промови та настанови подібного змісту абсолютно не "чіпляють" учнів, вони не "беруться за розум" та не починають вчитися краще.

Чому люди не вбивають одне одного на вулицях? А тому, що за це загрожує жорстоке покарання, а саме від 7 до 15 років позбавлення волі відповідно до ч.1 ст.115 Кримінального Кодексу України. Чому вчителі не запізнюються на уроки? А тому, що їм за це загрожує дисциплінарне стягнення у вигляді догани або звільнення відповідно до статті 147 Кодексу законів України про працю. Аналогічно для того, щоб учні краще вчилися, треба, щоб їм за це щось загрожувало. Іншими словами, покарання – це єдиний ефективний інструмент, щоб змусити людину щось робити чи не робити. Адже відсутність дисципліни породжує хаос.

Читайте також: Як зламати корупційну піраміду атестації наукових кадрів

Таким чином, необхідно впровадити деяке покарання для учнів, які мають низькі оцінки. До вибору покарання треба підходити відповідально. Досить багато сучасних батьків карають своїх дітей, але роблять це неправильно. Зокрема, за провину різного роду батьки можуть відлупцювати дитину або, наприклад, змусити прибрати квартиру чи вимити туалет. Це – категорично неправильно. Покарання не має принижувати гідність людини, а повинно дати людині усвідомити, що вона зробила неправильно. Тож покарання має бути прямо пов’язано з вчинком особи, за який її карають, бо в інакшому разі покарання втратить сенс.

Яке ж покарання треба впровадити для двієчників, аби воно не принижувало їх гідність, але, водночас, стимулювало їх краще вчитись в майбутньому? Одним із можливих покарань, які можна зробити – це "літня школа".

Так ось, відповідно до моєї ідеї, учні, які мають середнє серед усіх річних оцінок нижче 7 балів, мають певний час відпрацювати в "літній школі". Точніше, у період літніх канікул, учням, а, як наслідок, й учителям, ставлять додаткові уроки з тих предметів, із яких вони, учні, мають оцінку нижче 7 балів. За ці додаткові уроки вчителі мають підтягнути рівень знань учнів із проблемних предметів до рівня 7 балів. Кількість годин, які має відпрацювати учень в літній школі, має обчислюватись за формулою: Г=(7-С)*80, де Г – кількість годин, С- середній бал учня. Наприклад, якщо учень має середній бал 5,5 балів, то він має відпрацювати 120 годин у літній школі.

Читайте також: Освітня система функціонує лише в інтересах чиновників – експерт

Аби не витрачати бюджетні кошти, це задоволення – літня школа – має бути виключно за кошт батьків. 1 година літньої школи має коштувати 200 гривень (середня ціна репетитора в столиці). Таким чином, батькам учня, середній бал якого складає 5,5 балів, треба викласти 24000 гривень за літню школу.

Коли учень буде навчатись в літній школі, він буде заздрити своїм однокласникам, які успішно вчились у навчальному році та влітку відпочивають, цим самим таке покарання, як літня школа, буде мотивувати його вчитись краще в наступному навчальному році.

Унікальність цього покарання полягає в тому, що, фактично, воно карає усіх учасників освітнього процесу: учнів, оскільки це позбавить їх частини літніх канікул та буде стимулювати їх вчитись краще в майбутньому; учителів, оскільки це позбавить їх частини відпустки та буде стимулювати їх якісніше навчати учнів у майбутньому; батьків, оскільки це позбавить їх значної частини коштів та буде стимулювати їх допомогти з навчанням їхнім дітям у майбутньому.

Щиро сподіваюсь, що після впровадження такого покарання на державному рівні рівень успішності учнів різко піде вгору та українська нація зможе стати однією з найосвіченіших у світі.

Як вважаєте ви: які ще покарання зможуть стимулювати учнів до навчання?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Руслан КОСТОГРИЗ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини