MENU

Потрібно перевірити, кого ще Росія подала в розшук. Гадаю, там не один Тополя – блогер

1006 0

ІнтерполІлюстративне фото

Як працює Інтерпол? Основна форма взаємодії між країнами-учасницями – це так звані картки (notice). Червона картка означає розшук підозрюваного з метою арешту й екстрадиції.

Як це відбувається?

Російське бюро Інтерполу, яке складається з російських мусорів, за запитом російських мусорів готує подання на (Ігоря Мазура) Тополю. Робить "перевірку", чи бува не збрехали російські мусори. Опа, не збрехали, свята правда (як несподівано).

За результатами цієї перевірки російське бюро Інтерполу пересилає запит уже до Генерального секретаріату Інтерполу.

Генеральний секретаріат здійснює повторну перевірку запиту. Як правило досить формальну. На від...бися. Іноді червоні картки з'являються в базах навіть раніше, ніж закінчиться перевірка.

Читайте також: Кожен з нас може допомогти звільнити Ігора Мазура: інструкція

У разі успішного проходження цієї перевірки Генеральний секретаріат публікує оголошення в розшук запитуваної особи, повідомляючи при цьому всім країнам-учасницям Інтерполу. Тобто картку бачать усі. І українське бюро Інтерполу в тому числі.

Червоними картками нерідко зловживають диктаторські режими. Наприклад, Єгипет, Казахстан, Росія. Колись РФ видала червону картку на Дмитра Яроша, і вона майже рік висіла в базі.

Але є ще більш гидкий інструмент міжнародного тиску.

Це "розсилка" (diffusion). Фактично це така сама червона картка. Тільки відправляється вона в обхід Генерального секретаріату, ніким не перевіряється. Відправляє її одна країна безпосередньо іншій. При цьому вона не підлягає оприлюдненню в базі Інтерполу. За рік таких дифузій розсилається десятки тисяч.

Як правило, дифузії видають, поки секретаріат розглядає заявку на червону картку. У більшості випадків її ігнорують. Але тут уже все залежить від місцевої поліції.

Які з цього висновки?

Якщо це була дифузія (дуже сумніваюся, але всяке буває), то питання до польської поліції. Навіщо ви ведетеся на кремлівські провокації?

Якщо це була офіційна червона картка – це капітальний прой...б нашого МВС, начальника департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції Василя Неволі, Укрбюро Інтерполу та особисто міністра Авакова. Бо ви все бачили й мовчали.

Читайте також: Затримання добровольця і героя російсько-української війни Ігор Мазур не є зрадою України Польщею

Що можна зробити зараз?

1. МЗС має максимально включитися, потрібні тиск та інформування посольств, потрібні публікації в польських та світових ЗМІ, потрібна робота з польською стороною.

2. МВС має максимально включитися. Укрбюро Інтерполу про...бало, тепер має виправляти ситуацію. Тиск та інформування центральних органів Інтерполу. А також перевірити, кого там ще Росія в розшук подала. Гадаю, там не один Тополя.

3. Адвокати Тополі мають терміново розпочати роботу з Commission for the Control of Interpol's Files (CCF). Щоб скасувати червону картку. Подається запит, апеляція. Це може тривати довго, але результат дає. Кожного року якісь скандали і прой...би з цими червоними картками. Ми не перші.

4. Українська громада в Польщі. Важливо підтримати Тополю на суді. І важливо показати, що це справа політична. Якщо є можливість і бажання, прийти під суд, на суд. Без образ і червоно-чорних прапорів. Зате з плакатами про х...йову Росію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон ХОДЗА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини