MENU

Справа VAB Банку: восьми особам повідомили про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн кредиту банку

1002 0

11−12 листопада детективи НАБУ повідомили восьми особам про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком VAB Банку Олега Бахматюка в 2014 році.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Йдеться про:

• колишнього першого заступника голови НБУ;

•  екс-директора Генерального департаменту банківського нагляду;

• колишнього в.о. начальника управління НБУ по Києву та Київській області;

•  ексголову спостережної ради VAB Банку;

•  ексзаступника голови правління VAB Банку;

•  трьох посадових осіб приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками банку.

Їх дії кваліфіковано за ч. 5. ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Читайте також: НАБУ оголосило підозру ексгендиректору "Укроборонпрому"

Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ПАТ "ВіЕйБі Банк", віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча "ВіЕйБі Банк" не подав всіх необхідних для цього документів (як от програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення  впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених "ВіЕйБі Банком".

Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту "ВіЕйБі Банк".  Це – на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав "ВіЕйБі Банк" неплатоспроможним.

Читайте також: НАБУ відкрило справу проти Кличка і двох його заступників: підозрюють у держзраді

Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, "ВіЕйБі Банк" не повернув.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з жовтня 2016 року. В лютому 2019 року колишній Генеральний прокурор Юрій Луценко визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за ГСУ Національної поліції, слідчі якої 09.08.2019 закрили провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, тобто у зв’язку з відсутністю складу злочину. 

Однак, у вересні 2019 року постанову про закриття скасовано Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро.

Наразі слідчі дії тривають. Детектив НАБУ встановлюють всі обставини вчинення злочину, в тому числі й коло осіб, які можуть бути до нього причетними.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини