MENU

10 мільйонів смертей на рік. Стійкість до антибіотиків "набирає обертів"

1086 0

Стійкість до антибіотиків

До Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків CDC (США) опублікувало новий звіт.

У звіті CDC відзначається, що стійкість до антибіотиків в США є навіть більшою загрозою, ніж передбачалося раніше. Щороку стійкі до антибіотиків бактерії та грибки викликають в США понад 2,8 мільйона інфекцій і 35 000 смертей. Стійкими інфекціями пацієнти інфікуються кожні 11 секунд, а кожні 15 хвилин хтось із них помирає.

Причому ці цифри не включають випадки зараження Clostridium difficile, які зазвичай самі не володіють резистентністю, але можуть викликати смертельну діарею і пов'язані із застосуванням антибіотиків. Якщо їх включити в статистику, то в США стійкість до антибіотиків перевищує 3 мільйони інфекцій і 48 000 смертей щорічно.

Останнім часом з'явилися дві нові серйозні загрози – лікарсько-стійкі Candida auris і карбапенем-стійкий Acinetobacter. Смертельна інфекція Candida auris виникла відразу на п'яти континентах, кожен інфікований пацієнт помирає, а деякі штами резистентні до всіх трьох класів протигрибкових препаратів. Таким чином, число невідкладних загроз стало п'ять, в порівнянні з трьома попередніми, виявленими у 2013 році – стійкі до карбапенемам Enterobacteriaceae (CRE), Neisseria gonorrhoeae та інфекція Clostridium difficile.

Читайте також: Спалах легеневої хвороби у США: ключові уроки для України

У списку 11 "серйозних" загроз фігурують:

– лікарсько-стійкий кампилобактер;

– кандиди;

– ентеробактерії, що продукують бета-лактамазу (ESBL) з розширеним спектром дії;

– стійкі до ванкоміцину ентерококи;

– множинна лікарська стійкість Pseudomonas aeruginosa;

– лікарсько-стійкі нетифоїдні сальмонели;

– сальмонели тифу;

– Shigella;

– MRSA;

– лікарсько-стійкий Streptococcus pneumoniae і туберкульоз (туберкульоз).

Новий звіт визначає три додаткових мікроби, які знаходяться у "списку спостереження". Стійкість до цих мікробів ще не отримала широкого поширення, або вони недостатньо добре вивчені. Це азол-резистентний Asergillus fumigatus і лікарсько-стійкі Mycoplasma genitalium і Bordetella pertussis (збудник коклюшу).

CDC заявляє, що стратегії швидкого виявлення та профілактики допомогли захистити американців від двох резистентних мікроорганізмів: лікарсько-стійкого Streptococcus pneumoniae і лікарсько-стійкого туберкульозу. При цьому вакцинація проти пневмококової інфекції допомогла знизити інвазивні форми захворювання в багатьох групах ризику, викликаних Streptococcus pneumoniae.

Читайте також: Рак підшлункової залози – смертність збільшується

Особливе занепокоєння викликає у CDC три стійких до антибіотиків інфекції, мають тенденцію до зростання в США:

1. стійкі до лікарських засобів Neisseria gonorrhoeae: щороку відбувається понад пів мільйона резистентної до лікування гонореї, це у два рази більше, ніж повідомлялося у 2013 році;

2. ентеробактерії, що продукують ESBL (бета-лактамази розширеного спектра) – Escherichia coli та Klebsiella pneumoniae. Ферменти ESBL руйнують деякі часто використовувані антибіотики, включаючи пеніциліни й цефалоспорини, і роблять ці препарати неефективними для лікування інфекцій;

3. стійкий до еритроміцину стрептокок групи А – інвазивні інфекції, викликані цими мікробами, збільшилися в чотири рази з 2013 року.

В цілому, резистентні штами вірусів, бактерій, грибів і паразитів викликають 700 000 смертей на рік, а, за оцінками, супербактерії до 2050 року зумовлять близько 10 млн смертей щорічно й обійдуться глобальній економіці в 100 трильйонів доларів США.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга ГОЛУБОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини