MENU

Влада обіцяла нам закінчення епохи бідності і зниження тарифів. Що бачимо натомість?

1171 0

Україна тарифи

Влада обіцяла нам закінчення епохи бідності і зниження тарифів на комунальні послуги. Що бачимо натомість?

1. Уряд подав бюджет на 2020 рік, який не вирішує проблему бідності і тарифів, не підвищує соціальні стандарти, не забезпечує зростання економіки.

2. Уряд приймає рішення, які ведуть до підвищення тарифів з грудня 2019-го та січня 2020 року. І це при тому, що передбачив у бюджеті-2020 мізерні соціальні виплати для населення та скорочення витрат до 48 млн грн на субсидії.

Як відомо, 15 листопада уряд відпустив тарифи у вільне плавання, скасувавши постанову КМУ, що встановлювала максимально допустимі ціни на опалення і гарячу воду. Отже тепер місцеві органи влади можуть встановлювати їх на свій розсуд.

Читайте також: Уряд скасував обмеження тарифів на опалення і гарячу воду

Кабмін обґрунтував таке рішення – меморандумом з МВФ, плачевним фінансовим станом обласних ТКЕ і бажанням пройти опалювальний сезон без відключень міст через економічно необґрунтовані ставки тарифів.

І якщо у листопаді від здорожчання газу на 14,7% постраждали лише пенсіонери і малозабезпечені, то у грудні-січні зростання тарифів ударить по гаманцю кожної української родини.

За прогнозами експертів, у грудні варто чекати подорожчання на 30-35% на газ, а у січні – на електроенергію до 50%. Тарифи на опалення та гарячу воду у містах встановлюватимуть як кому заманеться.

Відповідно, це призведе до інфляції і потягне за собою здорожчання продуктів харчування, всіх товарів і послуг, де "зашиті" витрати на тарифи.

3. На жаль, уряд обрав помилковий шлях, який вестиме до консервації боргів та бідності населення. Замість того, щоб взяти законопроєкти "Батьківщини" – і піти за планом виходу із енергетичної кризи.

Читайте також: Как будут проверять получателей субсидий и кому могут отказать

Нагадаю, ми пропонували владі скасувати Указом президента незаконну постанову Кабміну, якою були прийнятті завищені тарифи для населення, економічно обґрунтувати тарифи, спрямовувати весь газ вітчизняного видобутку на потреби населення за ціною видобутку, знизити рентабельність газовидобувних компаній до 30%.

Як наслідок, ціна газу була б менше 3 тис грн за 1 тис. м3. Це майже вдвічі (!) дешевше, ніж зараз.

Як відомо, природнього газу, який видобувається в Україні, достатньо, аби покрити потреби населення. Більше того, в Україні є значні його запаси. Тому владі варто було б зайнятися не питанням підвищення тарифів або купівлі електроенергії і газу в Росії, а збільшувати видобуток власних природніх ресурсів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Іван КРУЛЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини