Екснардепу Дзензерському повідомили про підозру: приховав 4,7 мільярда боргів
Екснародному депутату Денису Дзензерському повідомили про підозру у недекларуванні 4,7 мільярдів гривень фінансових зобов'язань.
Про це повідомила пресслужба САП.
"Детективами НАБУ повідомлено про підозру народному депутату України VIIІ скликання у декларуванні недостовірної інформації за 2015-2018 роки", – йдеться у повідомленні.
Офіційно у відомстві не називають прізвища колишнього нардепа, але за інформацією УП, йдеться про Дениса Дзензерського (нардеп 2014-2019 рр від "Народного фронту").
Читайте також: Майнові декларації: податківця звинувачують у недостовірно вказаній інформації
Правоохоронці встановили, що протягом 2015-2018 років колишній депутат, з метою приховування інформації про свій реальний майновий стан, не задекларував наявність у себе невиконаних фінзобов’язань перед банківськими установами на суму понад 4,7 млрд гривень.
Дії колишнього парламентаря кваліфіковані за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.
Наразі він не перебуває за місцем свого проживання, письмове повідомлення про підозру йому надіслали поштою та засобом електронного зв’язку.
Торік НАЗК направило до НАБУ обґрунтовані висновки за результатами повної перевірки декларацій за 2015 та 2016 роки, поданих Дзензерським. Загалом Дзензерський не вказав у деклараціях фінансові зобов’язання на суму 4 823 675 079,14 грн.
Читайте також: Трамп не хоче оприлюднювати податкову декларацію
Зобов’язання у колишнього нардепа виникли на підставі рішень Бабушкінського та Жовтневого районних судів Дніпропетровська. Рішення набрали законної сили, суди ухвалили стягнути з нардепа як поручителя у зобов’язаннях заборгованість за кредитними договорами.
Йдеться про ПАТ "ВТБ банк", ПАТ "Банк Кредит Дніпро", ПАТ "БТА Банк".
Також Дзензерський приховував наявність корпоративних прав у ПАТ "МНК "Веста".
Водночас у 2018 році прокурор САП закривав кримінальне провадження щодо Дзензерського. В НАБУ стверджували, що "усунули недоліки в поданні на зняття недоторканності з нардепа".
У липні 2017 року САП вносила на погодження генпрокурора подання про зняття недоторканності з Дзензерського.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки