MENU

Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл – МОН

974 0

Декларація про безпеку шкілМіністр освіти і науки Ганна Новосад

Україна приєдналася до Декларації про безпеку шкіл і стала сотою країною, що підтримала положення цього документа.

Відповідний лист із підтвердженням участі України підписала Міністр освіти і науки Ганна Новосад, і він вже відправлений офіційними каналами у Міністерство закордонних справ Норвегії, повідомляє прес-служба МОН України.

"Для України честь бути 100-ою державою, що приєдналася до Декларації про безпеку шкіл. Зараз наша країна знаходиться у надзвичайно складній ситуації збройного конфлікту. Це травмує нас усіх, однак попри все одне з основних наших завдань – забезпечити безпеку наших дітей", – відзначила Ганна Новосад.

Читайте також: Міноборони зобов'яже військових знати англійську мову

Також міністр додала, що школа – це "простір довіри і зростання", а діти нормально навчаються лише тоді, коли їх "не гнітить страх, особливо страх за своє життя".

"І надалі ми робитимемо все можливе, щоб кожна українська дитина навчалася у безпечному, інклюзивному середовищі, що дає можливість розкритись таланту кожного учня", – прокоментувала Новосад.

Декларація містить низку зобов'язань для попередження і реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. У країнах, що приєднались до Декларації раніше, вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації документа.

Читайте також: ЗНО з мотиваційним листом та відмова від дипломів: що зміниться у вищій освіті?

МОН зазначає, що країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія.

За чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах-підписантах відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.

Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров'я тощо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини