MENU

Вшановуємо пам'ять жертв голодоморів. Анонс меморіальних заходів

930 0

Сьогодні, 23 листопада, у День пам'яті жертв голодоморів по всій країні та за її межами проходитимуть жалобні заходи, поминальні панахиди, реквієми та традиційна акція "Запали свічку"

Закликаємо всіх доєднатися та спільно вшанувати пам'ять убитих голодом.

У Києві жалобні заходи розпочнуться о 15:00 на території Національного музею Голодомору-геноциду, що на вулиці Лаврській, 3. Участь у них братимуть представники органів державної влади та місцевого самоврядування, духовенства, дипломатичного корупусу, громадськості, іноземні гості й усі охочі – вхід вільний.


Національний музей Голодомору-геноциду

О 16:00 розпочнуться традиційні загальнонаціональна хвилина мовчання та міжнародна акція "Запали свічку пам'яті!" на вшанування пам’яті жертв голодоморів.

Долучитися до вшануваття закатованих голодом може кожен – щороку в цей час люди вдома та по всьому світові запалюватимуть свічки пам'яті в себе на вікнах чи біля меморіалів Голодомору.

Читайте також: Оксана Забужко про Голодомор 1932—1933 років: Я – пам'ятаю і не забуду – скільки мого віку

Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору Джеймс Мейс у 2003 році.

Цієї суботи на території Києва й інших українських міст приспустять Державний прапор України. Також обмежать проведення заходів розважального змісту та внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.

У храмах проводитимуть поминальні панахиди за жертвами голодоморів в Україні.

О 14:30 в Національному музеї літератури пройде благодійно-просвітницька акція "Свічка пам'яті". У програмі: псальми, живопис, музика, поезія, голоси пам'яті.

О 16:00 в Національному музеї історії України почнеться лекція історика, завідувача відділу історії України ХХ ст. НМІУ Олександра Іщука "Голодомор у документах архівів комуністичних спецслужб".

Ітиметься про найважливіші й найнесподіваніші знахідки в архівах спецслужб СССР, які є правдивими свідченнями злочину совєтського режиму проти українського народу.

До 30 листопада триватиме виставка-реквієм "Не згасне в серці пам’яті свіча" в міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці столиці.

Читайте також: Пшениця в лісосмузі: геноцид на слобожанській півночі Луганщини

До 29 листопада в Державному архіві Києва матиме місце виставка відповідних архівних документів.

Також у листопаді організують покази документально-хронікальних фільмів: української драми режисера Олеся Янчука "Голод-33" (1991) за мотивами повісті Василя Барки "Жовтий князь" і документальної стрічки режисерки, письменниці та журналістки Ганни Гін "Жорна" (2008) у комунальних кінотеатрах мережі КП "Київкінофільм".

Слід наголосити, що сьогодні вшановуємо пам'ять жертв не лише Голодомору 1932–1933 років, а й масового штучного голоду в 1921–1923 й 1946–1947 роках.

Голодомор 1932–1933 є геноцидом нашого народу, який учинив комуністичний тоталітарний режим із наміром знищити цілком або частково українську національну групу.

Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього" та Закону України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини