MENU

Дубілет: Перепис населення у заявленому раніше форматі – недозволена розкіш для України, на ньому можна зекономити 2-3 мільярди

896 0

Дубілет: Перепис населення у заявленому раніше форматі – недозволена розкіш для України

Проведення перепису населення було заплановано на кінець 2020 року, і в бюджеті на нього було передбачено 3,4 мільярда гривень. Однак, уряд має намір зекономити 2-3 мільярди гривень.

Про це міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет розповів на власній сторінці у Facebook.

"Хочу поділитися, як ми заощадимо в наступному році 2-3 млрд грн на переписі населення. Його проведення було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100.000 інтерв'юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців. Ось тільки нас не покидало відчуття, що в такому форматі це – недозволена розкіш для України", – пише Дубілет.

Тепер формат перепису за словами міністра планують змінити.

Читайте також: "Всеобъемлющая" перепись населения: Как Украина будет обновлять данные о гражданах?

Дубілет зазначив, що, за підсумками спілкування з представниками відомств, які можуть бути потенційними замовниками перепису, соціологами та представниками регіонів, з'ясувалося, що більшість запитів від них можна поділити на два типи:

• Близько 90% запитів – це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік.

• Спеціалізована інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність тощо.

Важливо, що більшість запитів першого типу були терміновими. Зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні) – і більшість міністерств сказали, що не можуть чекати кінця наступного року.

"Тому ми вирішили провести т.зв. електронний перепис. Разом з фахівцями з математики і соціології ми проводимо його за таким алгоритмом.

1. Збираємо анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.

2. Збираємо дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.

3. Проводимо “калібруючі” соціологічні опитування. Уточнюємо, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.

4. Вставляємо ці дані в математичну модель", – пише міністр.

Читайте також: Як ідентифікувати суб’єктів етнонаціональних взаємин в Україні

"У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування", – додав Дубілет.

Звісно, цей метод не дає відповіді на більш спеціалізовані питання (другий тип), уточнив він. Однак на думку міністра для цих питань, коли вони виникнуть, можна придумати точкові та більш дешеві способи дослідження.

"Можна проводити соціологічні опитування, роботу з електронними реєстрами або знайти інші незвичайні джерела. Наприклад, для вивчення мовного питання можна подивитися статистику банкоматів ПриватБанку, – запропонував міністр.

"Тому в бюджеті-2020 ми знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд. А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми. Ми плануємо оприлюднити результати нашого дослідження вже цього року", – резюмував Дубілет.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини