MENU

Сисоєнко: Те, що робила попередня і робить нинішня команда МОЗ, недоречно називати "медичною реформою"

655 0

Те, що робила попередня і робить нинішня команда МОЗ, недоречно називати "медичною реформою"

Хто більше "любить медичну реформу"? Чи попередня команда МОЗ (Уляни Супрун), чи теперішній уряд Гончарука (Зоряна Скалецька)?! Розгорнули цілу боротьбу між собою в інформаційному просторі.

У той же час я, як людина, яка відстояла "Закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" (медичну реформу) за трибуною парламенту і знаю кожне його слово, скажу вам, що ні попередня влада, ні діюча цей закон не виконувала і не виконує! А саме:

• ст. 4 "не менше ніж 5% ВВП на реалізацію програми медичних гарантій" – не виконано жодним урядом;

• ст. 10 "при розрахунку тарифів та коригувальних коефіцієнтів базою для визначення компонента оплати праці медичних працівників є величина, що є не меншою за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, у якому будуть застосовуватися такі тарифи та коригувальні коефіцієнти" – не виконано жодним урядом;

Читайте також: 6 видів медичної допомоги та підвищений тариф: з квітня в Україні запрацює Програма медичних гарантій

• Законом України про Держбюджет на 2020 рік затвердження програми медичних гарантій з переліком медичних послуг для всіх видів медичної допомоги взагалі передано КМУ для визначення у наступному році в ручному режимі – так зробив Уряд Гончарука (Скалецька) в той час, як за Законом програма медгарантій повинна була затверджуватися у складі Закону про Держбюджет на 2020 рік.

– ст. 8 "Договір про медичне обслуговування населення за програмою медгарантійукладається між закладом охорони здоров’я незалежно від форми власності чи фізичною особою-підприємцем, яка в установленому законом порядку одержала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та НСЗУ. Забороняється відмова або ухилення від укладення відповідного договору з суб’єктами, які подали заяву НСЗУ про укладення такого договору та надають медичні послуги, передбачені програмою медгарантій" – Уряд Гройсмана (Супрун) всупереч Закону порушили норму і зробили обмеження, що виключно медичні заклади, що стали КНП, мають право укладати договори з НСЗУ (постанова КМУ 391 від 28.03.2018).

Читайте також: Найбеззубіша нація. Чому українці не ходять до стоматолога?

Таким чином, жодна команда МОЗ не виконала прийнятий Закон в повній мірі, а тому те, що кожен робив до того та робить зараз, не доречно називати "медичною реформою".

А використання цих слів "зберігти медичну реформу", як гасла, виключно є спробою знову повернутися до влади або втриматись при ній!

 Що стосується акцій з використанням декорацій "швидкої допомоги" вважаю це приниженням тих, хто працює в службі 103, в той час як інші, займаються політикою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ірина СИСОЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини