Найбеззубіша нація. Чому українці не ходять до стоматолога?
В Україні виросло ціле покоління людей, які мають психологічний розлад – дентофобію
Ви знаєте, що ми – одна із найбеззубіших націй у світі? У віці 70-ти років українці практично позбавляються всіх своїх зубів. До 50-ти років втрачають половину.
Існує індекс DMFT – співвідношення втрачених, занедбаних і запломбованих зубів. Його ще називають індексом якості посмішки. Так от, за цим індексом ми – на останніх місцях. Гірше, ніж у нас, справи в Габоні. А от Зімбабве, Індія, і навіть Білорусь – попереду. Як не дивно це констатувати.
Читайте також: Можно ли лечить зубы под наркозом или анестезией
Кожен третій українець у 25 років вже недолічується одного-двох зубів. А найкращі зуби у громадян Данії, Німеччини і Сінгапуру. В цих країнах прийнято відвідувати стоматолога двічі на рік. На відміну від громадян України. Багато хто з нас ходить до стоматолога лише тоді, коли біль стає нестерпним.
Читайте також: Чому жителям Ізраїлю не подобається медицина в своїй країні?
Звісно, багато що змінюється. Молодь піклується про зуби вже зовсім по-іншому. Та поведінкові моделі все одно змінюються надто повільно. Багато хто в країні ще добре пам’ятає радянську стоматологію. Коли видаляли зуби без анестезії. Коли видаляли зуби, навіть не спробувавши їх лікувати. Ну і так далі. В країні виросло ціле покоління людей, які мають психологічний розлад – дентофобію. Це коли охоплює панічний страх перед стоматологом.
Впевнена, у кожного є мінімум одна жахлива історія на цю тему. Страшнішими можуть бути лише пологи в радянському пологовому.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки