MENU

Етикет та протокол: дві рушійні сили ділового спілкування

1127 0

Професіоналізм у будь-якій сфері, дотримання правил та норм на сьогоднішній день є дефіцитом у якомусь сенсі. Особливо коли це стосується роботи політиків, те як вони говорять, що вони говорять, чи дотримується елементарного дрес-коду.

Етикет та протокол – це не тільки низька правил та норм, які необхідно знати та розуміти, це мистецтво тонко відчувати ситуацію та швидко на неї реагувати, зберігати внутрішній спокій та рівновагу, вміти обходити гострі кути, не піддаватися на провокації та виходити з критичних ситуацій, і безперечно одержувати в них перемогу та залишатися при цьому гідним. Тому політик та працівник державної служби, публічна людина має знати всі тонкощів етикету, дипломатичного протоколу під час важливих прес-конференцій, зустрічей, міжнародних прийомів, адже саме вони несуть представляють нашу країну на світовій арені, це свого роду обличчя нації, так нас бачить світ.

За сприяння ГО "Інститут Свободи Слова" та ВО "Платформа Громадянських Ініціатив" у Києві буде відкрито Школу прес-секретаря політика, де слухачі курсу навчатимуться професії прес-секретаря.

Ми об’єднали професіоналів у своїй сфері, аби створити перший та унікальний курс, який направлений на підвищення професіоналізму журналістів, помічників народних депутатів, чинних прес-секретарів та людей, які хочуть освоїти професію з нуля. Саме прес-секретар налагоджує комунікацію між політикумом, ЗМІ та суспільством та працює над збільшенням рівня довіри населення до органу в якому він працює. 

Програма Школи дозволить не лише суттєво покращити інструменти донесення інформації до цільової аудиторії, правильно реагувати на критику, а й підвищить авторитет відомства (керівника) і налагодить комунікацію із ЗМІ.

Семінари проводитимуться в неробочий час, що не перешкоджатиме виконанню службових обов’язків.

Курс розпочинається 1 лютого 2020 року і триватиме 7 тижнів  (щосуботи з 10 до 18 години) у Києві за адресою вул. Михайлівська, 1/3 (готель "Козацький").

Під час навчання студенти на практиці зможуть навчитися:

- формувати імідж політика

- готуватися до інтерв'ю та прямих ефірів

- писати переконливі тексти

- співпрацювати зі ЗМІ

- нейтралізувати кризові ситуації

- вести соцмережі політика

Спеціально для слухачів нашого курсу було запрошено найкращого експерта з етикету та протоколу Наталію Адаменко. Пані Наталія – Президент Etiquette School, співробітник Ernst & Young LLC з питань формування корпоративної культури, фахівець зі зв'язків з держструктурами, Посол Миру Міжнародної федерації світу, викладач курсу «Дипломатичний протокол та етикет» в Київському Інституті Міжнародних Відносин при КДУ ім. Т.Г. Шевченко, член Всесвітньої федерації жінок за мир у всьому світі. Крім того, Ви могли бачити Наталію Адаменко у відомих телепроектах «Від пацанки до панянки», «Школа справжньої пані», «Школи джентльменів».

Наталія під час нашої зустрічі люб’язно подарувала нам книжку «Його величність етикет та протокол» авторства Галини Науменко. Галина Науменко – це мати Наталії. Статс-дама Шведського королівського двору, Посол Миру, експерт з протоколу та етикету зі стажем більше ніж 40 років. В книжці Галина Науменко розповідає про свій досвід, цікаві та курйозні випадки з подій та прийомів, про свої зустрічі з відомими політичними персонами.

Галина пише в своїй книзі: «Етикет небезпечна річ, вона дозволяє зробити багато що, нічого при цьому не промовив… Багато років я працювала над протоколом і ніколи не переставала дивуватися гострому розуму, колосальним знанням і, перед усім велетенському патріотизму таких політиків, якими захоплюється весь світ, з якими доля дала мені шанс і щастя працювати: І. Ганді, Де Голь, М. Тетчер, Г.Колль, Ф.Мітеран…

Ці 5 порад із книги Галини Науменко точно надихнуть вас поглибити свої знання з етикету.

Робота протоколіста потребує абсолютного такту та філігранного підходу, особливо якщо потрібно виправляти «проколи» перших осіб. «Вищій пілотаж» – це коли ви можете підкорегувати ситуацію та створити ілюзію, що це було заплановано раніше.

Приймаючи запрошення на банкет, фуршет, прийом, презентацію представник політика повинен притримуватися бездоганності у всьому: в поведінці, в словах, одягу манері їсти та пити.

Жінки подають руку, чоловіки простягають її при привітанні. Це має бути міцне ділове рукостискання. При цьому тисячна доля секунди – це погляд в очі. Доведено, що 97% інформації про людину ми отримуємо при першому контакті, і лише 3% в подальшому спілкуванні.

В протоколі навіть маленька візитка відіграє дуже велику роль, з її допомогою можна сказати багато про її власника, тому подбайте про вигляд Вашої візитівки.

Про привітання. За етикетом спочатку пишуть привітання, а потім вже побажання на наступний рік. Правильно підібрати листівку до події, і не надсилати зображення троянди до Різдва. Цілком підійде листівка з засніженим Києвом, пейзажами та видами міста. Нейтрально можна надістати листівку з репродукціями холстів відомих художників.

Детальна інформація про Школу на нашій Facebook-сторінціна сайті Школи або за телефоном +380 (044) 362 35 63.

Олена НЕКРАСОВА, куратор Школи прес-секретаря політика


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини