MENU

Головне запитання у справі Шеремета залишається без належної відповіді

976 0

Є два великих нерозкритих злочини, атмосферою яких ми дихаємо й навіть живемо. Це вбивства Небесної сотні й підле вбивство Павла. Вони близькі за кінцевою відсутністю прямих доказів.

Відсутність прямих доказів – при розслідуванні вбивств Небесної сотні. Так? Янукович і час затерли чи заховали їх у Росії.

Відсутність прямих доказів – при звинуваченні волонтерів. Так. Вибух знищує сліди.

Залишаються непрямі докази. Лакуна "прямих доказів" заповнюється мережевими вибухами прямих емоцій, політикою, братерством, погрозами та загрозою війни всіх із усіма.

Читайте також: Чи розкрито вбивство Павла Шеремета? Чотири питання до правоохоронців

Втім, залишимо справи Небесних героїв поки що остронь: прийде час. Тут і тепер для нас надважлива справа волонтерів. Це врешті-решт справа громадянського миру в країні, яка на виборах спромоглась подолати політичну війну всіх із усіма на тлі зовнішньої агресії.

Так що нам робити з непрямими доказами, зібраними докупи та виструнченими в уявлену кримінальну справу слідчими щодо немовби злочину волонтерів?

Вже робиться: непрямі докази радикально не спримають, їх висміюють, ставлять під слушний сумнів. Але на непрямі докази немає доказів ані тих, хто доводить, ані тих, хто їх спростовує, нищить.

Тому спростовують не докази. Нищиться система доказів або правова система. Або просто – сама Система. Політична. Державна. Національна.

Читайте також: Адвокат підозрюваної в убивстві Шеремета звинуватив Зеленського в тиску на суд

Під сумнів ставиться наша демократія, яку ми спробували владнати на останніх виборах. Це єдиний прямий доказ, який ми маємо на сьогодні. Саме його не можна ставити під сумнів.

Я доєднуюсь до позиції, заявленої УП: мають бути знайдені ясні відповіді на головне питання про замовника та мотиви. Тому – спокійно! Зараз настав час розважливості.

Обидві сторони – правоохоронці та громадскість, яка за волонтерів і справедливість, – не мають права перетнути ту межу, яка відділяє нас від громадянського миру. Адже маємо гідність, завойовану нами на Майдані та захищену волонтерами на Сході. Гідність державних слідчих у проведенні слідства та непорушенні гідності та прав підслідних. Гідність підслідних у проясненні непрямих доказів.

Якщо не так, то, нагадаю, що за справою вбивств Небесної сотні, як і за підривом Павла, ще мерехтить спільна тінь – підозра дії путинської руки. Цій капітуляції також ні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Євген БИСТРИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини