MENU

До 2050 року щорічна смертність може досягти десяти мільйонів

571 0

смертність

Людству загрожує небезпека, від якої вже постраждало більше людей, ніж від Еболи, проте її продовжують ігнорувати. Якщо не знизиться залежність від непотрібних антибіотиків і не буде успіху в розробці нових або альтернативних, то до 2050 року щорічна смертність від AMR (стійкості до антибіотиків) може досягти десяти мільйонів.

Про це пише Project Syndicate.

Загроза резистентності до антибіотиків (AMR) відсувається на задній план загрозою зміни клімату. Хоча проблема AMR, можливо, рівнозначна проблемі зміни клімату, але вона не досягла приблизно того ж рівня обізнаності громадськості.

Одна з причин цього очевидна: кліматична криза стає все більш помітним явищем. Ми, британці, більше не самотні у зацикленості на погоду. Наслідки зміни клімату відчуваються всюди: від сильної спеки в Європі і посух в Південній Африці і Азії до лісових пожеж в Бразилії, Індонезії, Каліфорнії і околицях Сіднея. І ці постійні образи створили базу громадської думки. Сьогодні за підтримки таких активістів по боротьбі зі зміною клімату, як Ґрета Тунберґ і Extinction Rebellion (Повстання проти вимирання), бізнес-лідери та директивні органи більше, ніж будь-коли раніше, приділяють увагу зміні клімату.

Читайте також: Пів століття за кілька секунд – у NASA показали, як тануть льодовики на Алясці. ВІДЕО

Але що відносно AMR і, зокрема, зростаючої резистентності до стандартних антибіотиків? Засоби масової інформації по всьому світу як і раніше регулярно посилаються на два важливих висновки з незалежного Огляду по стійкості до протимікробних препаратів, який я провів у 2014-2016 рр. Якщо ми не знизимо нашу залежність від непотрібних антибіотиків і не досягнемо успіху в розробці нових (або альтернатив — таких, як вакцини), до 2050 року щорічна смертність від AMR може досягти десяти мільйонів. На економічному фронті загальні витрати за цей провал (з 2015 по 2050 рік) можуть досягти $100 трильйонів.

Я ще не проводив аналіз аналогічного рівня з питань зміни клімату. Якщо ми не вирішимо цю проблему, то витрати в людських життях і втрати продуктивності можуть виявитися більше, менше або приблизно такими ж, як ті, що пов'язані з AMR. Але якими б вони не були, я роками вірив у те, що боротьба зі зміною клімату — це здоровий глузд з точки зору управління ризиками. І сьогодні, коли громадська обізнаність з цього питання зростає, відкриваються можливості і для нових інвестицій, що поліпшують добробут, в зелені форми енергії, виробництва і споживання. Великомасштабні інвестиції в альтернативні продукти харчування, поновлювані джерела енергії і низьковуглецеві транспортні системи можуть виявитися саме тим, що нам необхідно для запуску економік, що борються з наслідками кризи 2008 року.

Крім зміни клімату, існує ще одна паралель з кризою AMR: спалах Еболи в Західній Африці в 2014-2016 роках. Директивні органи та організації громадянського суспільства усього світу швидко і ефективно відреагували на епідемію, головним чином тому, що вона була головною новиною протягом багатьох днів, навіть у країнах Заходу. Американці були поглинені (ірраціональними) страхами заразитися лихоманкою Ебола, і тисячі жителів Заходу скасували свої закордонні поїздки, одночасно вимагаючи від політиків зробити будь-які дії.

Спалах забрав з життя щонайменше 12 тисяч людей у країнах, які найбільше постраждали від неї. Безумовно, це жахлива цифра. Але насправді це менше, ніж число загиблих від AMR в Європі за той же період. Як зазначалося в нашому Огляді, з 2016 року в Європі AMR щорічно забирала 25 тисяч життів (з аналогічними показниками для Сполучених Штатів). І сьогодні ті ж джерела, які ми цитували, повідомляють про щорічні втрати в 33 тисячі, що говорить про те, що кількість випадків ускладнень, пов'язаних з AMR, і смертність від AMR ростуть швидше, ніж ми прогнозували.

При цьому сума в $53 мільярди, оціночна вартість спалаху Еболи, перевищила суму, необхідну для фінансування 29 рекомендованих заходів AMR Review. Ми підрахували, що для запобігання жахливого сценарію на 2050 рік, описаного вище, було б необхідно вкласти $42 мільярди протягом десятиліття. І все ж, крім публічних заяв урядів та міжнародних організацій, мало що робиться для вирішення цієї екзистенціальної загрози добробуту людини. Де Грета для AMR?

Безумовно, в деяких західних країнах, завдяки новим правилам і зростаючому споживчому попиту на продукти без антибіотиків, судячи з усього, скоротилося використання антибіотиків в сільському господарстві. І Китай, і Індія заборонили використання у сільськогосподарській сировині колістіну, що є критичним антибіотиком останнього резерву для людини. Разом з тим ми практично вичерпали антибіотики для лікування AMR-інфекцій, а фармацевтичні компанії уникають цієї галузі розвитку через фінансові ризики та відсутність гарантованих виплат.

Читайте також: Щеплення потрібні всім: як змінився перелік медичних протипоказань до вакцинації

Тим не менш, інвестори та корпоративні ради все частіше розглядають питання про те, як зробити свої портфелі і бізнес-моделі більш соціально відповідальними, не в останню чергу шляхом відмови від викопного палива. Обговорення такого роду тільки вітаються. Але коли ми побачимо аналогічний поштовх до дивестицій від фармацевтичних компаній, які відмовляються підтримувати розробку нових антибіотиків, або від країн, які не інвестують у заходи щодо запобігання швидко зростаючої поширеності AMR?

Враховуючи відсутність заходів з цього питання, настав час почати наполягати на тому, щоб країни включили AMR в якості причини смерті у державні свідоцтва про смерть. А Міжнародний валютний фонд в своїх оцінках на рівні країн повинен почати аналіз національних систем охорони здоров'я, як це вже робиться щодо готовності до зміни клімату.

Зростаюча глобальна суспільна підтримка дій в області клімату тепер має силу того, що ми назвали б імпульсною торгівлею. Що стосується AMR, то вона, схоже, застрягла в тому, що ми назвали б пасткою цінностей. Але вона не залишиться там назавжди. Так чи інакше, вона скоро про себе заявить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Джим О'НИЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини