Дубілет назвав 4 проблеми, що спіткають іноземців в Україні
Останні кілька тижнів ми проводили дослідження, наскільки комфортно іноземцям перебувати в Україні.
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.
"Останні кілька тижнів ми проводили дослідження, наскільки комфортно іноземцям перебувати в Україні. Тема важлива, враховуючи, що ми боремось за іноземні інвестиції. Ділюся з вами топ проблемами, які ми виявили", – написав міністр.
Першою проблемою міністр назвав проблему залишитися в Україні більше, ніж на 90 днів.
Якщо іноземець (в т.ч. з безвізової країни) раптом захоче залишитись (і витрачати свої гроші) в Україні більше, ніж на 90 днів, йому доведеться серйозно постаратися. Залишитись просто так не можна, має бути бути привід (хвороба, робота, одруження тощо). Необхідно зібрати значний пакет документів, аж до документів про власника орендованої квартири. У готелі, до речі, залишатися не можна", – зазначив він.
На практиці, за словами Дубілета, багато іноземців просто порушують ці правила і потім платять штраф. Теж не дуже приємна процедура.
Читайте також: Кабмін удосконалив видачу громадянства ув'язненим іноземцям, що борються за захист України
Другою проблемою урядовець визначив отримання дозволу на роботу, навчання тощо.
"Ось це явище викликає в іноземців особливу "любов" до нашої країни. Якщо, наприклад, європеєць захоче працювати в Україні, то для цього йому потрібно виїхати за кордон і отримати візу там. У Києві це зробити не можна. Це стосується всіх країн, не тільки безвізових", – додав міністр.
Третьою проблемою міністр назвав очні візити до державних органів.
"Хоче іноземець отримати робочу візу, тимчасову або постійну посвідку на проживання — все це робиться через особисті візити в наші не найкомфортніші держоргани. Це і для іноземців незручно, і витрати для бюджету", – зазначив Дубілет.
Водночас він вказав, що хороша новина в тому, що Україна вміє надавати е-сервіси для іноземців – так працює електронна віза для країн на зразок Австралії. За таким принципом потрібно зробити е-сервіси і тут.
Читайте також: Уряд заборонив українцям виїжджати до Росії за внутрішніми паспортами
Проблема номер чотири у списку міністра – це рахунки у банках.
"Рахунки в українських банках іноземцям відкриваються складно і не завжди. Це настільки зарегульоване питання, що часто банки вважають за краще з цим взагалі не зв'язуватись. А даремно. Адже це не просто питання зручності для іноземців, але й додаткових ресурсів для банківської системи", – додав він.
На думку Дубілета теоретично для іноземців (не тільки тих, хто в Україні) можна зробити відкриття рахунків повністю дистанційним (за допомогою сервісів на кшталт Equifax). Українська економіка від цього сильно б виграла.
На цьому список проблем далеко не закінчується, зазначив він і пообіцяв не зупинятися цьому кроці: "Звісно, просто на перерахуванні ми не зупинимось. Разом з МЗС, ДМС і Мінціфрой готуємо пропозиції".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки