MENU

Будьте свідомими свого вибору: що необхідно знати про вживання алкоголю

663 0

Будьте свідомими свого вибору: що необхідно знати про вживання алкоголю

Люди прагнуть мати ефективні ідеальні ліки від раку і чекають на той день, коли цей діагноз гарантовано і доступно перестане бути вироком. Але наразі ми можемо подбати про зниження ризику раку. Одним із чинників, що суттєво підвищує ризики його появи є вживання алкоголю. І в наших силах та інтересах цей ризик знизити.

Що "алкоголь шкідливий" знають майже всі, хоча це не суттєво впливає на їхні вибори пити чи не пити. Дослідження свідчать, що у Франції люди в курсі, що через алкоголь зростає кількість аварій і випадків насильства, але про ризик раку не знають чи не вірять. В США у зв’язок ризику раку та алкоголю "вірить" майже 40% населення. 

Читайте також: Дослідження показали, що більшість людей п’є вітаміни дарма

Алкоголь – визнаний канцероген. Він збільшує ризик розвитку пухлин в кілька способів. 

• Оцтовий альдегід, що утворюється з етанолу, є дуже токсичною сполукою, що пошкоджує ДНК.

• Алкоголь посилює вільнорадикальні процеси, що також пошкоджує ДНК та інші молекули.

• Погіршує засвоєння в кишківнику вітамінів А, D, C, E, каротиноїдів і вітамінів групи В – окрім інших функцій, вони потрібні для відновлення ДНК чи зупинки вільнорадикальних процесів.

• Алкоголь збільшує рівень естрогену, а деякі форми раку грудей залежні від естрогена.

На ймовірність захворіти на рак впливає комплекс чинників, як-от вага, спадковість, дія канцерогенів у воді, повітрі, меблях чи одязі, тривалість перебування на сонці, раціон, куріння, прийом деяких лікарських засобів та вірусні захворювання (гепатит, папіломавірус людини) і те, скільки ми живемо. Що довше, то більші ризики. Та як-не-як, доза, що збільшує ризик захворіти на рак, це еквівалент 25 грамів чистого спирту на день. 

Читайте також: Комаровський: Якщо ви їсте авокадо і понад п'ять хвилин на день дивитеся новини – для вас немає корисних продуктів

Як саме алкоголь впливає на ці ризики. 

• В залежності від частоти і кількості споживання, алкоголь збільшує ризик раку ротової порожнини і гортані в 1.8-5 та 1.4-2.6 разів відповідно. Куріння додатково збільшує шанси захворіти.

• Споживання алкоголю в 1.3-5 разів збільшує ризик раку стравоходу, особливо у людей, що швидко п’яніють.

• Ризик раку печінки зростає вдвічі в людей, що регулярно і багато п’ють. Рак печінки досить поширений, на відміну від попередніх. Прогноз для цього типу раку поганий. Ще 5 років після лікування можуть прожити лише 18% людей. 

• Рак грудей є найпоширенішим типом раку серед жінок, і становить майже чверть всіх випадків раку. Ризик збільшується в 1.2 рази в тих, хто помірно п’є, і в 1.6 разів в сильно питущих.

• Рак прямої кишки стається в 1.2-1.5 разів частіше в тих, хто багато п'є, у порівнянні з тверезниками.

Читайте також: Назван продукт, способный защитить от инфаркта

Досить важко дослідити точні ризики, адже людей, які ніколи-ніколи не п’ють, тобто контрольної групи, не так багато, а інші схильні неточно оцінювати кількість алкоголю, яку вони споживають. Але навіть такі цифри вже змушують замислитися, чи вам, дійсно, так хочеться випити.

Як би ви не прагнули пити "помірковано", пам'ятайте, що алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить. Будьте свідомими свого вибору.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини