Контррозвідка СБУ викрила діяльність самоназваного "богослова" – кремлівського пропагандиста Фролова
Контррозвідка Служби безпеки України викрила росіянина Кирила Фролова, який видаючи себе за релігієзнавця роками брав активну участь в інформаційній війні проти України.
Про діяльність Фролова детально розповідає ТСН. Зазначається, що Фролов – псевдоцерковний діяч, провідний функціонер низки російських організацій (Інститут країн СНД, Асоціації православних експертів і Корпорації православної дії).
Ці інституції по суті виконували функції центрів підривної діяльності у рамках кампанії РФ з позбавлення України державного суверенітету. Фролов народився 17 лютого 1973 року у Москві, там і проживає. Стверджується, що в молодості життя Фролова було далеким від боговгодного – він активно підтримував рух гіпі і вів розпусний спосіб життя.
"У цьому середовищі він зблизився з низкою одіозних особистостей, з якими у подальшому боронитиме ідеї "православного русского мира". До таких друзів-неформалів Фролова належить Юрій Рибко – затятий фанат року та послідовник анархізму, відомий сьогодні у церковних колах як настоятель храму ігумен Сергій. Іншим товаришем, з яким Фролова пов’язували більше, ніж дружні взаємини, був Олександр Залдостанов. Наразі він відомий широкому загалу, як лідер московських байкерів "Нічні вовки" "Хірург" та особистий друг Путіна", – зазначають розвідники.
Фролов і "Хірург" Залдостанов у юні роки / CБУ
Саме із цими особами у майбутньому Фролов за благословення патріарха Кирила-Гундяєва організовуватиме пропагандистські рок-тури Україною, які були частиною плану Кремля з підготовки до агресії 2014 року. "Незважаючи на обмеженість розумових здібностей та дивакуватий характер (що і не дивно за наявності посвідки від психіатра), Фролову завжди була притаманна манія величі та бажання прославитися. Для початку він вступає до Російської православної вільної церкви (РПВЦ), адепти якої були затятими cупротивниками Російської православної церкви (РПЦ)", – оповідають у спецслужбі.
Читайте також: Ватажка терористично-диверсійної групи "ЛНР" засуджено до 9 років в’язниці
Зазначається, що наприкінці 90-х Москва починає активно використовувати РПЦ як головну інформаційну зброю для просування ідеї "русского мира". У зв’язку із отриманням нею колосальної підтримки Кремля, ідейні погляди Фролова швидко змінилися. Він екстрено розпочинає боротьбу за "укріплення симфонії і глибокого духовного зв’язку патріарху Кирила та президента Путіна", а також береться за просування ідей канонічного російського православ’я серед "братніх слов’янських народів".
Крім того, він приєднується до лав асоційованої з криміналітетом партії "Родіна". Кар’єра Фролова починає іти вгору – не маючи навіть завершеної вищої освіти, він стає науковим співробітником Інституту країн СНД (дітище українофоба К. Затуліна). Для надання власній особистості респектабельності, Фролов присвоює собі звання "богослов".
В інституті Фролов стає куратором українського напрямку. З-під його пера виходить низка квазінаукових антиукраїнських праць, в яких він стверджує, що держави України ніколи не існувало, а є лише "Малоросія у складі Великої Росії". Саме на цьому етапі його помічають спецслужби РФ, які почали активно використовувати "богослова" у гібридній війні проти України.
Фролову відводять "місіонерську" функцію в підготовці ідеологічного підґрунтя для анексії Росією території України. Об’єктами найбільшої зацікавленості Фролова та спецслужб РФ були такі "чутливі" на той час східні та південні регіони України, а також АР Крим.
Читайте також: Контррозвідка затримала агента ФСБ при отриманні ним секретних військових документів
"Місіонер" користується широким спектром методів – від організації масових заходів (пікетів, розважальних концертів, культурно-просвітницьких акцій тощо), метою яких було нав’язування імперських поглядів, які заперечували саме існування України як держави, аж до побудови розгалуженої мережі проросійських агентів впливу (із числа функціонерів політичного, церковного середовища та громадських організацій.
Для реалізації власних планів Фролов активно задіює проросійські організації України. Вже у 2007 році він активно підтримував новостворену сепаратистську організацію "Донецкая республика" на території Донбасу. Свою діяльність із "захисту інтересів русских" в Україні Фролов здійснював переважно у складі "Асоціації православних експертів" (АПЕ), метою якої є "місіонерська експансія Православ’я".
Учасники АПЕ відстоюють ідею реформаторства у православній церкві. Подробиці антиукраїнської діяльності Фролова стали відомі широкому загалу після опублікування журналістського розслідування "Frolovleaks", заснованого на аналізі зламаної хакерами його електронного листування за 1996-2016 рр.
Зокрема, ці матеріали засвідчили зв'язок Фролова із такими "видатними" українофобами та авторами доктрини Кремля з дестабілізації ситуації в Україні, як радник президента РФ Сергій Глазьєв, помічник президента РФ Владислав Сурков, патріарх РПЦ Кирило. Крім того, листування чітко підтвердило тісний зв'язок Фролова з ФСБ, куди він регулярно надсилав агентурні донесення та письмово звітував про виконання оперативних завдань.
Читайте також: Завербований спецслужбами Росії український військовий здався СБУ. ВІДЕО
Після цього активність Фролова із зрозумілих причин значно знизилася. Фролов підпрацьовує помічником настоятеля Храму Живоначальної Трійці на Воробйових горах у Москві – згаданого вище члена АПЕ протоієрея А. Новікова.
Знову заявляти вголос про себе Фролов почав 2017 року. Він продовжив свою псевдонаукову і "просвітницьку" діяльність. Наприклад, 14 листопада 2019 року він брав участь у т.зв. міжнародній конференції "Духовний зміст великої перемоги" в окупованому Луганську, де виступив з доповіддю "Православний російський зміст боротьби Донецької та Луганської республік Новоросії".
Сучасний Фролов все більше переймається міжнародними відносинами. Він робить сенсаційні відкриття на кшталт – "Казахстан для православних росіян – свята земля, яка споконвіку належала Росії та освоювалася російськими козаками". Як доказ, наводить той факт, що Нурсултан Назарбаєв нібито таємно охрестився у православну віру та отримав ім’я Микола.
Особливу увагу Фролов несподівано почав виявляти до питання розповсюдження канонічного православ’я серед народів Близького Сходу та Африки. Цей інтерес співпадає з бажанням Москви закріпитися в цих регіонах.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки