Інформаційний тренд останніх днів. Що за ним стоїть?
Інформаційний тренд останніх днів – і що за ним стоїть.
Новий тренд Зефанів останніх днів такий: "більшість не може помилятися, бо вона більшість; не меншості визначати долю країни; чого хоче більшість, тому і мають коритися всі".
Різні панове у різних стрічках просувають ці тези майже слово в слово, наче одним темником скористались.
Ще й посилаються на демократію та європейські норми.
На це відповім:
1. Розкажіть це тим, хто не пам'ятає, як в СРСР більшість 99,97% щоразу голосувала за "блок комуністів та безпартійних".
2. Якби у 1940 році більшість французів підтримали маршала Петена не просто настроями та голосуванням у Національних зборах, а навіть і загальнонаціональним референдумом, все одно історична правота була б на боці тої меншості, яка не припинила опиратися завойовникам.
Читайте також: "Без проспектов "Моторолы" и "Гиви": Цимбалюк ответил Зеленскому на нашумевшую новогоднюю речь
Не виключаю, до речі, що цей тренд "непомильної демократичної більшості" справді виходить з якогось залаштункового ідеологічного центру, бо він дуже добре вписується в реальну ідеологічну програму Зевлади.
А ідеологічна програма така:
- більшість українців понад усе хочуть миру та припинення війни;
- більшість українців підтримують ідею "національного примирення", у тому числі – якщо це потрібно для миру - шляхом "порозуміння" з кремлівськими маріонетками в ролі лідерів "бунтівного Донбасу";
- опирається ж цим планам тільки навіжена радикально-націоналістична (по суті, "фашистська") меншість, яка хоче нав'язати свою волю всій великій миролюбній країні.
Читайте также: Остап Дроздов: Я більш ніж задоволений новорічною промовою 42-річного організму, який відкрито назвав сам себе ворогом українства
Саме таку картинку вже активно створюють різними способами, у тому числі в медіа та в судах ("справа Шеремета").
Наступний крок – якщо дійде до вуличних протестів, штучно радикалізувати ці протести за допомоги "засланих козачків" (наприклад, так, як це на замовлення влади робили у Мінську на Площі Незалежності 19 грудня 2010 року і в Києві на Банковій 1 грудня 2013 року), щоб помірковані злякалися і відійшли подалі, а з тими впертими, хто не відступить, вже розправитися жорстко і під оплески "миролюбної більшості".
Сучасною технічною мовою це називається "маргіналізувати протест, хакнувши протестний дискурс".
Звісно, це не єдиний сценарій розвитку подій в Україні, але спробу реалізувати саме його я вважаю цілком реальною загрозою у році, що настав.
Спостерігаймо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки