MENU

Нацрада позапланово перевірить медведчуківські телеканали

470 0

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові виїзні перевірки телеканалів "ZIK" і "112 Україна" через зафіксовані в ефірі ознаки порушення норм законів "Про телебачення і радіомовлення" і "Про інформацію".

Відповідне рішення Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила сьогодні, 9 січня. Обидва телеканали перебувають під контролем одіозного проросійського нардепа Віктора Медведчука.

Читайте також: Свобода слова тут ні до чого – журналіст про медведчуківські телеканали

Щодо перевірок телеканалу "ZIK", Нацрада зазначила таке:

"26 листопада 2019 року о 18:00 в ефірі телеканалу "ZIK" транслювалася передача "Кожен з нас Президент" (із повтором 27.11.2019 о 01:23 і 06:00). Експертами у студії були народний депутат України VIII скликання Надія Савченко, народний депутат України IX скликання Ренат Кузьмін, а також Михайло Добкін, який приєднався до обговорення питань за допомогою інтернет-зв’язку. Моніторингом Національної ради зафіксовано, що у цій передачі поширювалися  висловлювання, які мають ознаки порушення мовником абзацу третього, четвертого та тринадцятого частини другої статті 6 та пунктів а) та в) частини першої статті 59  Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а також частини першої статті 28 Закону України "Про інформацію".

У статті 28, ч. 1 ідеться про заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Підставою для призначення позапланової перевірки "112 Україна" стали результати моніторингів ефіру мовника, проведених у серпні – грудні 2019 року. Зокрема, як стверджує регулятор, у телепрограмах "Велике інтерв’ю", "LIVE", "LIVE НОВИНИ", "Голос народу", "Пульс: Головне політичне шоу країни", "Важливо", "Діалог з країною" зафіксовано поширення висловлювань В. Медведчука, П. Симоненка, В. Рабіновича, Г. Герман, І.  Киви, Н. Королевської, О. Волошина, О. Ляшка, М. Дульського і Р. Кузьміна, що мають ознаки порушення чинного законодавства.

Читайте також: Міф про "нациків" – потужна й ефективна гібридна зброя в боротьбі з Україною

Ідеться про порушення:

• абзаців четвертого та дев’ятого частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", яким передбачено, що не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресорки та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;

• пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки телерадіоорганізація зобов`язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії, поширювати об’єктивну інформацію;

• частини першої статті 28 Закону України "Про інформацію", відповідно до якої інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права та свободи людини.

За результатами перевірок Національна рада ухвалить відповідні рішення щодо ліцензіатів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини