MENU

Стаємо навіть не пішаком, а клітинкою на шахівниці: чотири висновки щодо авіакатастрофи в Ірані

1215 0

Короткі висновки після катастрофи.

1. Важливість підзвітності

Коли у країні є сила, що не включена в єдину систему державних органів, нікому не підзвітна і є державою в державі, катастрофа неминуча, навіть якщо ця сила не має важкого озброєння, і тим паче, якщо має. Катастрофи не сталося б, якби КВІР (Корупс вартових Ісламської революції) мав взаємодію з армією та адміністрацією цивільної авіації, які своїми силами тримали контроль над повітряним простором. Фактично КВІР мав на бойовому чергуванні зенітно-ракетний комплекс, відрізаний від всіх "очей і вух", і не повідомив про це нікому. За таких умов катастрофа була неминуча, невідворотна. Не з нашим літаком, так із іншим.

Читайте також: Волошина: Реакція влади на катастрофу українського літака в Ірані свідчить, що влади в країні нема

2. Велика гра

У міжнародній політиці немає моралі, а є інтереси та доцільність. Будь-яку трагедію використовують для досягнення своїх цілей. Зараз відбувається велика гра щодо можливої зміни політичної ситуації в Ірані та навколо. І Захід, і Близький Схід давно дістали імперські прагнення іранського релігійного керівництва та терористичні практики його військової "руки" – КВІР. В Ірані є й інші еліти, наприклад, армія та цивільна бюрократія. Замість тиснути на Іран і цим тиском його консолідувати, міжнародна спільнота зараз його розколюватиме, намагаючись змінити баланс влади на користь притомніших еліт. Для України важливо розуміти цю гру та грати в ній разом із союзниками.

3. Геополітичний вибір

А для того, щоби грати разом із союзниками, треба їх мати й розуміти. У нинішньому світі багатовекторність потрібна у торгівлі, а в геополітиці потрібна визначеність. Минув час, коли можна було бути нейтральним. Є кілька центрів сили, і між ними треба вибирати, якщо сам не є центром сили. Наші спроби гратися з Росією у відновлення відносин закінчаться дуже погано. Треба заходити під парасольку НАТО якнайскоріше.

Читайте також: Потрапляємо у кризу за кризою, а влада не розуміє, як на це реагувати – Портников

4. Інституційна спроможнісь

Але неспроможних не беруть у космонавти, не беруть у глобалізацію та під парасольку. Країна без власної розвідки та дипломатичної служби приречена бути навіть не пішаком, а просто буферною зоною, клітинкою на шахівниці. Інституційна спроможність української розвідки та дипломатичної служби падає на очах. Натомість постало нове покоління "рішал", які все "порішають" на міжнародній арені за чашечкою кави. Такі "рішали" не розуміють, що за одним столом із ними сидять зубаті вовки, що пройшли відповідну школу, а зовсім не кумедні "комерсанти".

Отака фігня, малята.

Честь і слава українським фахівцям, які працювали в Тегерані на розслідуванні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини