MENU

В експертну раду при комітеті здоров'я нації взяли чиновників часів Богатирьової та фармацевтичних лобістів

770 0

До системи охорони здоров'я повертається все більше людей, яких під час Революції гідності суспільство вимагало люструвати. Учорашні, 15 січня, події на засіданні парламентського комітету з питань здоров'я нації – ще одне тому підтвердження. Депутати більшістю голосів створили експертну раду, до якої увійшло чимало одіозних чиновників і потужних лобістів на фармацевтичному ринку.

Положення про експертну раду прямо забороняє обирати осіб, які мають потенційний або реальний конфлікт інтересів. Натомість у складі таких осіб більше, ніж достатньо:

– Віталій Гордієнко – голова представництва AbbVie Biopharmaceuticals GmbH в Україні;

– Олена Алєксєєва – директорка асоціації "Виробники ліків України", де президентом є Петро Багрій, відомий фігурант неодноразових антикорупційних розслідувань, який імовірно контролює компанії, що вигравали свого часу більшість тендерів МОЗ і, за даними розслідувань, завищували ціни на ліки іноді в кілька разів, порівняно із цінами на аналогічні препарати в сусідніх з Україною країнах;

Читайте також: "Вони перейшли межу": звільняється майже весь директорат МОЗ на чолі з Литовченко

– Дмитро Таранчук – директор із правового забезпечення АТ "Фармак".

Крім того, серед кандидатів, за яких проголосував комітет – чиновники, яких громадськість вимагала люструвати і яких звільнили з посад після Революції гідності, які також фігуранти в багатьох антикорупційних журналістських розслідуваннях:

– Олексій Соловйов – очолював держлікслужбу за часів Азарова та Богатирьової, фігурував одразу в двох антикорупційних розслідуваннях щодо зловживань повноваженнями та впливом на фармацевтичному ринку; після Революції гідності громадськість вимагала люструвати чиновника; зрештою його звільнили після звинувачень у корупції;

– Олександр Толстанов – був заступником міністерки Богатирьової, за якої до 40% бюджетних коштів на ліки просто розкрадали; теж був звільнений після Революції гідності;

– також у списку – Віктор Сердюк, засновник ВБО "Рада захисту прав та безпеки пацієнтів", яку пов'язують із одіозною власницею компанії-дистрибютора "Людмила-фарм", що до реформи закупівель ліків через міжнародні організації вигравала більшість державних замовлень.

Читайте також: "Слуга" Радуцький і Ко хотіли "розвести на кров" нас із вами – нардепка

Крім мого, знайшовся ще лише один голос проти такого рішення. Більшість такий склад підтримала. І тепер ця "експертна рада" сприятиме розробці проєктів законів, може готувати проєкти висновків і пропозицій, надавати зауваження до законопроєктів тощо. Такі функції прописані в положенні. І воно б нічого, якби експертною радою не називалися ті, хто відстоює інтереси конкретних фармкомпаній і ті, кого суспільство на Майдані вимагало люструвати.

Ось весь склад новообраної експертної ради при комітеті.

Мені соромно, що комітет навіть створенням експертної ради настільки себе дискредитує.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга СТЕФАНИШИНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини