Зеленський розповів про меморіал у Бабиному Яру: здивувався навіть ізраїльський журналіст
Дуже цікаве, місцями навіть "знакове" інтерв'ю Зеленського ізраїльському виданню The Times of Israel. Занотую кілька моментів.
1. Президент анонсував початок будівництва у 2020 році меморіалу Голокосту в Бабиному Яру. Причому йдеться не про "музей Бабиного Яру", а саме про "меморіал Голокосту", який зі всіх тутешніх жертв виокремлює саме євреїв (як жертв "особливого ґатунку"?).
Ізраїльський кореспондент окремо нагадав Зеленському (!), що це "дуже чутливе питання" і перепитав: йдеться про зосередження саме на єврейських жертвах Бабиного Яру? чи про всіх жертв Бабиного Яру? чи про українські жертви у Другій світовій війні?
Читайте також: Зеленський осоромився, даючи інтерв'ю ізраїльському журналістові
На що отримав відповідь: "насамперед єврейські жертви; а щодо українців – там у меморіалі буде місце для тих українців, яких Яд ва-Шем визнав "неєвреями-праведниками".
А як щодо загиблих там ромів? А ОУНівців? А пацієнтів Павлівської лікарні? Повангую, що в разі реалізації в описаному вигляді цей меморіал стане ще однією дуже болючою точкою розбрату в українському суспільстві – на радість, насамперед, Кремлю.
2. З іншого боку, президент нагадав, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму в Європі (і це правда).
Але це не виправдовує ставлення до минулого з ранжуванням жертв Бабиного Яру "за ґатунками", коли "насамперед ми увічнюємо пам'ять євреїв, а потім уже всіх інших". Сумно казати, але від такого провокаційного кроку антисемітизму в Україні точно менше не стане.
3. Про стосунки з Путіним: "Я не знаю, що він думає (...) Гадаю, він розуміє моє ставлення...".
Іншими словами, "Путін мене розуміє, а я його ні". Боюся, наш президент, окрім нерозуміння Путіна, також геть не зрозумів, як він принизив і зганьбив себе таким зізнанням.
Читайте також: Зеленський погодився на роль мовчазної масовки Путіна – В'ятрович
4. Про визнання Голодомору геноцидом – питання: "чого ви хочете від Ізраїлю?"
Відповідь обтічна: "Багато країн визнали Голодомор геноцидом", і "Ізраїль це розуміє".
Та невже?
5. Про обрання Зеленського президентом: "Українці хотіли цього. Вони мали бажання змінити все, не просто замінити одну групу політиків на іншу. Вони хотіли змінити ситуацію абсолютно. І вони це зробили".
"До основанья, а затем...". Наскільки це правда – це сумно й навіть жахливо (заміна недосконалих профі на ламерів-аматорів); наскільки все не так "абсолютно" – це сумна неправда (повзучий реванш "молодих" і "старих" регіоналів – це що завгодно, але не "абсолютна зміна ситуації").
Словом, багато приємних вражень не обіцяю, але прочитати варто. Рекомендую.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки