MENU

"У шлюбі необхідне співчуття", – десять правил щасливих стосунків від Зої Казанжи

1867 0

Десять правил щасливих стосунків

Я несподівано спробувала стати експертом зі стосунків. Моя юна і розумна приятелька раптом запитала мене: "Як вибирати партнера для життя? Як побудувати щасливі стосунки і що в них найважливіше?"

Ну що ж, – написала я. Розумієш, мені здається, що ми всі, хто більше, а хто менше (клята спадщина совдепії) робимо дуже велику ставку на партнерство, заміжжя і відносини. Я зараз саме в ракурсі чоловік-жінка. Тому ось цей вічний пошук ідеалу (для кожного свій – хтось шукає дуже розумного, а хтось просто щоб не пив) з відповідними текстами/стражданнями/піснями і так далі і супроводжує нас всіх по життю. І в мозку міцно засідає картинка – терміново хтось потрібен. У всіх же вже є, і мені теж потрібно. У мене точно так було. Я і так остання з класу заміж виходила, вже прямо перед людьми було незручно. Я думала, що все вже змінилося, а нічого подібного. Тепер все це відбувається вже з дітьми моїх ровесників і ровесниць.

Знаєш, дуже важливо працювати над собою – за допомогою психотерапії, виразних фахівців, щоб не тягнути з собою в партнерство травми, проблеми або стреси, які багато хто з нас так люто тягнуть, не вміючи по-іншому.

Так ось, про партнерство. Я суб'єктивна і точно не істина в останній інстанції. І так, я думаю, що вибирати легше, коли ти сама сформована людина і зайнята серйозною справою. Тоді можлива гармонія. Тоді ці частини життя доповнюють одна одну. Не можна зосереджуватися на чомусь одному. "Що занадто, то не здраво", вже точно.

Читайте також: Совместная жизнь: 5 вопросов перед стартом

1. Чи повинні збігатися цінності. Образно кажучи, якщо ти вважаєш, що діти – це головне в житті, то і він так повинен вважати. Або ти чайлдфрі, і він теж. Якщо для тебе свобода – важлива умова існування, то і для нього теж. Базові цінності і погляди повинні збігатися. Тим більше це важливо, коли у людей рівень вище середнього по "ринку". Тому що в такому випадку запеклі інтелектуальні зіткнення неминучі. Вони, як правило, закінчуються темно-коричневою кров'ю. Образно, звичайно.

2. Твій партнер – твоя команда. А ти – його команда. У мене одного разу був випадок, після якого я сказала своєму чоловікові: ти завжди повинен бути на моєму боці. Завжди, навіть якщо я сто разів не права. Це потім, удома ми все обговоримо і з'ясуємо, сто разів посваримося і сто разів помиримося. Але в інших випадках ти завжди на моїй стороні. А я – на твоїй. Для мене ось це – найважливіше на світі. Це про плече, руку, дихання в ритм, незалишене в небезпеці або в біді, про вміння сміятися в одному місці, вміння бути поруч, коли потрібно і так далі. Я б взагалі команду ставила на перше місце.

3. Метелики в животі. Знаєш, без метеликів немає сенсу взагалі. І це не про симпатії і про те, що людина подобається. Він тебе повинен заводити, змушувати кров бігти швидше, хвилювати, залучати. Злегка зводити з розуму. Або не злегка.

4. Релігія, традиції, ментальність. Я надивилася на різні варіанти подружніх пар і в моєму оточенні досить таких. Іноді різниця в гастрономічних звички може бути таким каменем спотикання, що "ховайся". Якщо за формальними параметрами ви різні, то треба усвідомлювати, що ви різні і не намагатися прищепити любов до борщу африканцеві.

5. Рівноцінність у партнерстві. Це коли ти не на головних і не на других ролях. І це не про "ми разом це робимо або не робимо". Це про те, що ти сама по собі цінність. І твій партнер теж. І рішення – спільні. І якщо вони прийняті, то виконуйте, будь ласка. І про дотримання домовленостей. І про страховку один одного в побуті, тому що робота, відповідальність і втома. І про те, що не можна знецінювати один одного.

6. Діти. У кожної родини купа тарганів. І ми всіх своїх тарганів активно і самовіддано тягнемо з батьківських сімей у свої власні. Як би ми не стверджували, що зробили висновки і "у мене все буде по-іншому". Якщо все гладко і чудово, і вже навіть виникла радість, що все вийшло, то слід народити дитину. Погляди на виховання дитини повинні збігатися або бути компромісними. Тому що, коли твій чоловік/партнер вважає, що солодке – це нормально, а ти – категорично проти, якщо ти за те, щоб дитина не прибирала за собою іграшки – напрацюється ще, а він за прибирання іграшок, то смертовбивства не уникнути.

7. Уміння жаліти, співчувати, співпереживати. Повір, дуже велика кількість людей геть позбавлені цього почуття. Емпатія, так. Співчуття. Не тільки один до одного, але і до навколишнього світу. Доброта. Відгук на проблему, горе. Відкритість. Мені здається, добрі люди щасливіші за життя.

8. Ніжність, романтика, вміння дивувати (в хорошому сенсі цього слова), вміння дарувати подарунки. Це таке своєрідне паливо для відносин. Це привнесення радості в наше досить складне життя. Мені взагалі важливо, щоб людина вміла придумувати щось, внаслідок чого вдається свято.

Читайте також: Стресс, спорт и частота секса – психолог рассказала, что влияет на мужское либидо

9. Родичі, батьки, друзі. Треба навчитися вибудовувати рівні і доброзичливі відносини. Не дозволяючи в свою сім'ю і свої стосунки нікому лізти. Крім психотерапевта. Мені не подобається, коли люди не підтримують стосунків з рідними. Крім клінічних випадків, звичайно. Там треба викреслювати і робити це свідомо, артикулюючи собі, в першу чергу, необхідність такого розриву. Родичі, друзі – це часто рятувальний круг. Це багато спільних спогадів і загальних планів. Це галасливі свята. Це можливість піти в гості або спорудити смачний обід – і запросити до себе. Складно, якщо хтось комусь не подобається і треба буде робити вибір. Але тут треба все проговорювати. Обов'язково. І приймати спільні, можливо, компромісні рішення.

10. Розмови. Треба один з одним розмовляти. І вчитися один одного чути і слухати. І фраза про те, що "чоловіки мають бути небагатослівними", "мало говорить – багато робить" – дурниці. Не розмовляєте – не вмієте, не хочете, чи не вважаєте за потрібне. Значить, будете шукати місце, час і людину, з ким будете вміти і хотіти. Мені здається, що взагалі купа проблем (може, навіть більшість) через те, що люди не розмовляють один з одним.

Колись, ще в школі, років 40 тому мені в руки потрапила книжка якогось угорського психолога в перекладі українською. Ніхто цю книжку в моїй сільській бібліотеці не брав. Не всі сторінки навіть були розрізані, і я їх розрізала ножем. Нічого з тієї книжки не пам'ятаю. Крім одного і дослівно. Питання: "Кого треба уникати, якщо вибираєш собі супутника життя?" Відповідь: "Питущих, жадних, ревнивих і розлучених". Ось з останнім можна сперечатися, звичайно. А три перші пункти мені подобаються.

Не знаю, чи відповіла я своїй юній і розумній приятельці. Вона поки мовчить. А я таки задумалась…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Зоя КАЗАНЖИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини