MENU

Про посольство України у Султанаті Оман, або "При Пороху такого не було"

1662 5

Про посольство України у Султанаті Оман, або "При Пороху такого не було"

Днями міністерство закордонних справ України і Офіс Президента отримали журналістські і депутатські запити стосовно мети та організаторів поїздки Президента України в Оман, на які буде надано відповіді.

"Що стосується поїздки в Оман, очевидно, що міністерство закордонних справ до цього процесу залучене – наше посольство, яке знаходиться там, надавало і надає організаційне сприяння цьому візиту", – заявив під час брифінгу  міністр закордонних справ Вадим Пристайко. 

Міністерство залучене, посольство надає сприяння.

Візьму на себе сміливість пояснити читачам і самому пану міністру деякі аспекти дипломатичних відносин між Україною і Оманом. Справа у тім, що в Омані немає посольства України, яке б за версією міністра закордонних справ Пристайко надавало сприяння в організації візиту президента Зеленського.

Трохи історії.19 травня 1992 року було підписане спільне Комюніке про встановлення дипломатичних відносин між Україною і Султанатом Оман. Згідно з текстом цього документу, відносини між Україною і Султанатом Оман  будуватимуться  на принципах мирного співіснування, взаємної поваги суверенітету обох країн,  невтручання у внутрішні справи, рівності і взаємної вигоди відповідно до положень Статуту ООН.

Варто зазначити, що дипломатичні відносини з боку України представляє Посольство України в Саудівській Аравії, а з боку Султанату Оман – Посольство Оману в Німеччині (було – в Росії). У жовтні 2015 року Послом України в Султанаті Оман за сумісництвом призначено В. Вахрушева.

Читайте також: "Оскар" для Зеленського і Гончарука, або Урядова криза у турборежимі. ВІДЕО. ФОТО

До речі, останній офіційний візит українських можновладців до Султанату Оману датується лютим 2010 року. Цікаво, що це був візит міністра закордонних справ України... Петра Порошенка.

Нагадаю, 7 листопада 2009 року Радою співробітництва арабських держав Перської затоки було розпочате  антидемпінгове розслідування стосовно імпорту української металопродукції.

Під час офіційного візиту в Султанат Оман Порошенко звернувся до влади цієї країни із проханням не підтримувати це розслідування. У відповідь офіційні представники Султанату запевнили, що це рішення не спрямоване проти України, і Оман не буде вдаватися до будь-яких обмежувальних заходів щодо металопродукції українського виробництва.

Ситуацію щодо антидемпінгового розслідування тоді вдалося врегулювати. Примітно, що наразі саме металопродукція займає значний відсоток в номенклатурі українського експорту в Султанат Оман.

Читайте також: Аматорські підходи команди Зеленського підривають міжнародну підтримку України – дипломат

Щодо посольства України в Султанаті Оман. Міністру закордонних справ України Пристайко цікаво буде дізнатися, що в Султанаті є Почесне Консульство України у м. Маскат. Межі консульського округу: Султанат Оман. Почесний консул України у Султанаті Оман – місцевий бізнесмен Хані Джумаан Ашур Раджаб. Адреса Почесного Консульства: Sultanate of Oman, Muscat, P.O.Box 3484, Ruwi P.C.112. Веб-сайт: http://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/honorary-consul. Показово, що веб-сайт Почесного консульства  України наразі не працює.

Веб-сайт Почесного Консульства не працює, але "посольство, яке знаходиться там, надає організаційне сприяння". З гіркою іронією згадалася крилата фраза, яка вже стала мемом: "При Пороху такого не було!"

А тим часом експерти вже говорять про кризу комунікації та що наслідком подібних помилок стає криза довіри, яка руйнує навіть лави "ядерного електорату" Зеленського.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини