Зеленський розповів Нетаньягу три історії про Голокост і Україну. Одна з них – про власного діда. ВІДЕО
Під час зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в Тель-Авіві президент України Володимир Зеленський розповів йому три історії про Голокост і Україну. Одна з них була особистою, про сім'ю його діда, трьох братів якого розстріляли німці.
"У мене є три важливі історії, які я хотів би вам зараз розказати, – про Голокост і Другу світову війну. І потім хотів би Вам на пам’ять залишити ці історії", – сказав Зеленський.
Першу історію президент розповів про виховательку в кримському дитячому садочку мусульманку Саїде Аріфову, яка врятувала 88 євреїв, видавши їх за кримських татар.
"Вони не євреї, вони караїми. Такі свідчення під загрозою розстрілу вона дала СС-івцям щодо сусідки Волі Полякової та її батька Мардихая Зенгіна. Родину Моїсея Ховайла, його дружину і маленьку дитину вона заховала у селі неподалік Бахчисараю. Вона завідуюча дитячого садка в окупованому нацистами Криму приховала національність своїх вихованців і видала їх за кримських татар, дала їм татарські імена, навчила їх кримсько-татарської мови та звичаїв, діставала фальшиві документи і медичні довідки. Вона мусульманка за віросповіданням і вона врятувала 88 євреїв і звали її Саїде Аріфова", – розповів Зеленський.
Друга – про українського священника греко-католицької віри Омеляна Ковча, який рятував євреїв, видавши їм близько 600 метрик про хрещення. Він відмовився достроково покидати табір Майданек зі 700 в’язнями, хоча вдома його чекали шестеро дітей.
"Ці історії, насправді, про одне: твоя національність, релігія, вік, стать, місце народження втрачають значення, коли є добре серце, що рухає тобою, і тотальне зло, якому ти протистоїш", – сказав Зеленський.
Читайте також: Зеленський обговорив з Президентом Ізраїлю двосторонні відносини між країнами
Третя історія стосувалася сім'ї Зеленського.
"І я розповім ще одну історію – історію сім'ї, де було четверо братів. Троє з них, а також їхні батьки, стали жертвами Голокості :їх розстріляли німецькі окупанти, що увірвалися в Україну. Залишився четвертий брат – у той час він був на фронті. Він повернувся живим, пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом і людиноненависницьку ідеологію. Через два роки після війни в нього народився син, а через 31 рік – онук. Через 40 років онук став президентом – і сьогодні він стоїть перед вами, пане прем'єр-міністре", – розповів Зеленський.
Нетаньягу назвав ці історії чутливими.
"Боротьба за життя, боротьба за майбутнє – ось про що ці історії", – наголосив прем'єр-міністр Ізраїля.
Нагадаємо, Зеленський 23−24 січня перебуває з робочим візитом в Ізраїлі для участі в пам’ятних заходах у рамках Всесвітнього форуму Голокосту, присвяченого 75-й річниці визволення концтабору Аушвіц.
Читайте також: Володимир Зеленський відвідав Стіну плачу та долучився до молитви за мир в Україні
Програмою візиту також передбачені переговори Зеленського з керівництвом Ізраїлю і зустріч з представниками ізраїльських ділових кіл.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки