MENU

Дилетантські підрахунки Дубілета не мають жодного стосунку до перепису – фахівець

718 2


Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет

Із приводу так званого "перепису" (чи то "оцінки", що ще гірше насправді, бо показує повне нерозуміння методології), що його "зробили" представники влади, маю один коментар й одне запитання.

Читайте також: "Диджиталізатори" Зеленського готують профанацію вартістю "лише" мільярд гривень

По-перше, маю зауважити, що до справжнього перепису в методологічному та методичному сенсах усе оце не має жодного стосунку і – відповідно – жодного прикладного чи теоретичного сенсу теж, вибачте, не має.

По-друге, маю зазначити, що для того, аби зробити відповідну оцінку, треба не просто "мати дані", а бути фахівцем у галузі статистичного оцінювання (бо така робота є задачею зі статистичного оцінювання; хто не знає – це така специфічна галузь математики). Отже, маю запитати: хто із представленої команди є таким фахівцем (крім хіба Чертова з певними зауваженнями)?

Читайте також: Портников: Режим Зеленського – це приречений союз дилетантів і пристосуванців

Річ у тому, що за останні п'ять років ми кілька разів робили такі оцінки, майже за такою самою методикою (із додатковим залученням даних супутникових спостережень) для оцінювання кількості й динаміки населення на окупованих територіях. Тому я непогано уявляю деякі речі. Зокрема, достовірність і точність такого роду оцінок.

Тому й кажу, що похибка в таких випадках не буває 2,86% (це взагалі маячня) і не може бути гомогенною, а зазвичай складає від 8–10% до 15–18% (залежно від особливостей території). Що й повертає нас до канонічних демографічних оцінок і відповідно дозволяє на всі ці дилетантські екзерсіси плюнути й забути…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юрій КОСТЮЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини