MENU

Після Давосу. Який висновок варто зробити

705 1

Давос-2020

Економічний форум у Давосі – платформа світового рівня діалогів та перемовин, в яких індикатором успішності є якість та кількість залучених інвестицій в економіку держав, а також – інвестицій в безпеку, зокрема, і екосистеми. Горизонти планування тут дуже широкі, адже, якщо конкретна влада намагається ставити переважно знак дорівнює з Державою, тоді політики планують максимум на одну каденцію до наступного виборчого циклу.

Більшість лідерів політичних та груп впливу бізнесових дискутують про глобальні виклики для ринків праці, штучний інтелект і цифрову безпеку, попередження нової світової економічно-фінансової кризи, рекламують в максимально привабливих фарбах власні ринки, говорять про екологію і глобальне потепління тощо.

Читайте також: Зачем наши люди из года в год ездят в Давос?

Останнє, до речі, є настільки наочним, що скоро екоактивістам не буде на чому писати заклики до порятунку планети Земля, адже, сніг цього разу в Альпах виглядав досить символічно і лежить тонким шаром в горах навіть у порівнянні з минулим роком. Але тут також наочно помітно, як працює бізнес і наскільки політичні лідери, обрані народом, зацікавлені, щоб капітал не мав кордонів.

Безпечне середовище для грошей є також формою м’якої сили (soft power) та цілком придатної складової безпекової стратегії. На відміну від сили мілітарної/ (hard [power), зокрема, армії та ядерної зброї, м’яка сила виглядає дуже строкато.

Наприклад, Швейцарія, яка є позаблоковою державою та зберігає принципово нейтралітет під час міжнародних конфліктів, створила захищену банківську систему, де зберігаються і капітали іноземні різного походження, не може зазнати нападів, адже, постраждають чиїсь дуже великі гроші.

Читайте також: Чим особливий Давос-2020

Нам же потрібно розвивати і силу для оборони і попереджувальні заходи для нападів не менш ефективних, ніж швейцарські. Але зараз найбільше хочеться закликати публічних діячів інвестувати в аналітику, яка посилюватиме їх та державні позиції.

Вже всі в "теле- та Fb-бульбашці" прокоментували політичні невдало сформульовані заяви ряду українських публічних осіб, але комунікаційні компетенції є не більш важливими, ніж компетентне державне управління. Між цими навичками є і причинно-наслідкові зв’язки, і кореляція.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга АЙВАЗОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини