MENU

Чи потрібен нам Закон "Про протидію дезінформації" у такому вигляді, як він є зараз?

77 0

Ще декілька місяців тому міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський анонсував розробку законопроекту про протидію дезінформації.

У запропонованому Мінкультом документі багато норм, які можна трактувати як кому заманеться. Вже не говорячи про те, що журналістів пропонують ділити на сорти, медіа присвоювати «знаки якості», а також впроваджувати таку собі інквізицію.

Зі слів законотворців «дезінформація – це недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес, зокрема стосовно національної безпеки, територіальної цілісності, суверенітету, обороноздатності, права українського народу на самовизначення, життя та здоров'я громадян, стану довкілля».

Читайте також: Нам повезло с прошлым: сбежать можем только в будущее – Казарин

Маючи професійних юристів не важко підвести під цей термін будь-яку інформацію.

«Знак якості», так званий – індекс довіри. Засіб масової інформації добровільно може написати заяву, після чого буде проведена перевірка, і в разі успішного її проходження буде присвоєний індекс довіри. Витрати на перевірку компенсує держава.

Читайте також: Почему свобода является высшей ценностью лишь для малого количества граждан Украины

Для моніторингу інформаційного простору вводиться така посада, як уповноважений з питань інформації.

З повним переліком нововведень можна ознайомитись тут.

Звертаємо увагу, зокрема, на те, що моніторингова місія ООН з прав людини уже розкритикувала новий законопроєкт.

«Закликаємо українську владу утриматися від встановлення непотрібних обмежень для роботи медіа. Ми поділяємо обурення медіа-спільноти та громадянського суспільства щодо того, що нинішній проєкт закону про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам прав людини, може підривати свободу ЗМІ та призвести до самоцензури», - йшлося в заяві Місії.

ГО "Інститут Свободи Слова" підтримує працівників медіа-середовища, виступає на захист журналістів та закликає Мінкульт долучити до розробки документу самих медійників.

До боротьби із дезінформацією треба ставитися вкрай серйозно, відповідально та уважно, і враховувати побажання самих медіа та громадськості!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ГО "Інститут свободи слова"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини