MENU

Якщо закон про ринок землі проголосують, "Нацкорпус” разом з аграріями буде боротися за його скасування, – Білецький. ВІДЕО

576 2

Якщо закон про ринок землі проголосують, "Нацкорпус” разом з аграріями буде боротися за його скасування, – Білецький

Близько 70% українців виступають проти відкриття ринку землі, тому потенціал для продовження протестів є. Якщо закон таки проголосують, “Національний Корпус” разом з аграріями буде боротися за його скасування. Чинна влада усвідомлює, що суспільство ніколи не підтримає зняття мораторію у такому вигляді, як зараз, і тому категорично не погоджується на проведення всенародного референдуму. 

Про це очільник політичної партії “Національний Корпус” Андрій Білецький заявив 8 лютого під час дебатів з радником Прем'єр-міністра України з економічних питань Олексієм Мушаком на телеканалі “Інтер”. 

Білецький підкреслив, що більшість аграріїв аргументовано бояться відкриття ринку землі, адже в Україні відсутня ефективна правова база, щоб захистити дрібних фермерів від рейдерства. Крім того, є реальний ризик втрати більше 10% сільськогосподарських угідь України, якщо закон про землю буде проголосований зараз – до проведення повноцінної інвентаризації всіх земель. 

Читайте також: Власть понимает, что "земельная реформа" ставит крест на развитии фермерства, – мнение

“Фермерство і жителі дрібних сіл категорично проти ринку землі у нинішньому вигляді. Рейдерство нікуди не поділося. Ви говорите про спад, а насправді фермери просто перестали вірити органам правопорядку і звертаються до бандитів. Тепер про геокадастр. Компанія, яка займається формуванням цього кадастру на основі супутникової зйомки, напередодні визнала, що до кадастру не внесено принаймні 4 млн 300 тис. га землі. Якщо ВРУ зараз проголосує закон про ринок землі, це призведе до втрати більше 10% усієї української землі”, – заявив Білецький. 

Лідер “Національного Корпусу” додав, що серед українського населення немає підтримки цього закону, але влада ігнорує позицію суспільства, не погоджуючись на всенародний референдум. Білецький зауважив, якщо закон про землю таки проголосують у чинній редакції, то протести продовжаться, адже потенціал для цього є. 

“Ви кажете, для впровадження ринку землі є 240 голосів у Раді, а скажіть – є принаймні 50% українського народу? Це абсолютна махінація. Усі соціології, навіть наближені до президента, показують – близько 70% українців проти відкриття ринку землі. За вами люди? Чому тоді ви не проводите референдум? Потенціал для протестів є. І якщо закон таки проголосують, “Національний Корпус” разом з аграріями боротиметься за його відміну” – сказав Білецький. 

У відповідь Олексій Мушак заявив, що українці ніколи не підуть на продаж землі через “ментальні стереотипи”, але це не може бути приводом для скасування реформи. 

Читайте також: “Національний Корпус” закликав Зеленського виконати обіцянку і призначити референдум по землі. ВІДЕО

“Українська ментальність і культура каже, що землею не треба торгувати. Але ми хочемо, щоб українці розпоряджалися землею”, – повідомив чиновник. 

При цьому Мушак так і не зміг відповісти на питання Білецького, чому влада не бажає оголосити референдум з приводу відкриття ринку землі, як раніше обіцяв президент. А щодо рейдерства і можливих афер з землею після зняття мораторію чиновник заявив “нема проблєми” і порадив українцям звіряти права на сільськогосподарські угіддя з кадастром. 

“Потрібно перевірити, чи є ділянка в земельному кадастрі. Земельний кадастр абсолютно відкритий. Якщо для людей похилого віку це складно, хай просять своїх онуків, щоб перевірити, хто є власником цієї ділянки. Нема проблєми. Якщо там ви - все окей. Якщо дані не внесені в кадастр, треба внести”, – порадив чиновник. 

 

Нагадаємо, у Верховній Раді триває розгляд законопроекту про ринок землі у другому читанні. За два дні парламентарі розглянули тільки 216 поправок до закону з 4018-ти. З уже опрацьованих більшість поправок депутати не підтримали. У тому числі ті, на яких наполягали аграрії. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

“Національний Корпус”


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини