Рослини на робочому місці можуть допомогти знизити рівень стресу – дослідження
Рослини на робочому місці можуть допомогти знизити рівень стресу у працівників. Так вважають дослідників з Японії, які провели експеримент над працівниками електричної компанії та спостерігали за їхньою зміною в рівнях стресу до та після залучення рослин, повідомляє hromadske з посиланням на СNN.
Отримані результати, нещодавно опубліковані в журналі HortTechnology, показали, що у частини працівників з високими показниками тривожності трохи знизив рівень тривожності. Ще 27% працівників дослідження показали значне зниження частоти серцевих скорочень у стані спокою.
Раніше було проведено багато досліджень щодо впливу кімнатних рослин на здоров’я, але більшість з них проводили в лабораторіях або у квазіофісних установках і включали лише пасивну взаємодію. Нове дослідження підтвердило зменшення стресу після умисного погляду на рослину протягом декількох хвилин та активного залучення до догляду за ним у справжній офісній обстановці, коли працівник відчував втому.
Результати дослідження свідчать про те, що якби роботодавці активно заохочували працівників робити трихвилинні "перерви для природи", психічне здоров’я їхніх працівників покращиться, каже доктор Масахіро Тойода, провідний автор дослідження та професор університету Хего, де він спеціалізується на садівницькій терапії.
Читайте також: Вчені розповіли, як звуки будильника впливають на настрій
В експерименті брали участь 63 працівники віком від 24 до 60 років, які працювали за комп’ютерами по 40 годин на тиждень. Щоб оцінити їхній звичайний рівень стресу у дні, коли вони відчували втому, дослідники застосували інструмент вимірювання, який називається індексом інвентаризації тривоги та записували їхню частоту пульсу вранці та вночі.
Спершу був тижневий контрольний період без рослин, протягом якого учасники вимірювали пульс вручну, коли відчували втому, а після цього протягом трьох хвилин дивилися на робочий стіл і повторно вимірювали.
Потім учасникам розповіли, як поливати рослини та доглядати за ними, і кожен обрав одну улюблену рослину.
Протягом двох останніх тижнів дослідження працівники вперше виміряли пульс у тому самому стані, але вдруге пульс міряли після трьох хвилин споглядання рослини на їхньому столі.
Результати індексом інвентаризації тривоги трохи знизилися після того, як на столі з’явилися рослини, а також зросла кількість учасників, у яких пульс знизився після трихвилинного відпочинку.
Читайте також: "Я буду поруч" – як підтримати людину з депресією та не вигоріти
Судячи з позитивних відгуків приблизно половини учасників, автори заявили, що прихильність до власної рослини ймовірно зіграла роль у зменшенні стресу.
Водночас догляд за рослиною не полегшив стрес усіх працівників дослідження. Деякі працівники відчували, як частота пульсу або рівень тривожності збільшуються, а деякі не спостерігають суттєвих змін.
Щоб учасники не відчували занепокоєння, коли їхні рослини засихали чи гинули, автори тримали напоготові запасні рослини. Але, за словами дослідників, це може не мати значення для людей, які регулярно відчувають тривогу. Дослідники припускають, що занепокоєння серед тих, у кого тривога зросла, могло бути зумовлене саме тим, що вони раптом відповідальні за догляд за рослинами, а потім рослини засихали.
Ще деякі люди могли звикнути до рослин і більше не відчувати ефекту.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки