MENU

"Обуренню нема меж!" У Мінветеранів відреагували на скандальне розголошення імені загиблого бійця на Донбасі

1525 0

 У Мінветеранів відреагували на скандальне розголошення імені загиблого бійця на Донбасі

В Україні йде процес розробки правил оповіщення родичів загиблих на Донбасі, а також церемоніалу поховання військових, які віддали життя за країну.

Про це написала глава Мінветеранів Оксана Коляда на своїй сторінці в Facebook.

Так, Коляда розкритикувала поширення імені загиблого бійця на Донбасі в ЗМІ до того, як про трагедію дізналися рідні.

"Вчора загинув 22-річний воїн 72-ї бригади – і вже через кілька годин інтернет замерехтів ім'ям і прізвищем юнака. З посиланням на "достовірні джерела", волонтерів і навіть нардепів. У мене питання – скільки ще родичі та близькі загиблих на фронті захисників будуть дізнаватися про свої особисті, приватні трагедії зі стрічок публічних новин та із телеекранів?", – написала вона.

Крім того, вона повідомила, що відомство збирається створити Національне кладовище і впорядкувати поховання на військових алеях.

Церемоніал – це спільне напрацювання з Інститутом національної пам’яті, де поєднані наші українські традиції та міжнародний досвід. Не родичі мають, попри горе втрати, опікуватися питаннями прощання із загиблим, а країна, за яку той віддав життя.

Читайте також: Зеленський назвав російську атаку на фронті "спробою зірвати мирний процес" і запевнив у незмінності свого курсу

В Церемоніалі передбачені всі деталі: труна, почесна варта, прапор, який наприкінці передається родичам і всі ті дрібні деталі, які мають бути дотримані при прощанні з українським воїном.

Наразі триває розробка адекватного процесу сповіщення родичів про їхню втрату. Вони заслуговують дізнатись страшну новину по-людськи, цивілізовано, в коректній формі та із психологічною підтримкою.

Також в планах Мінветеранів створити Національне кладовище та упорядкувати поховання на військових алеях. Працюємо над створенням реєстру поховань, пам’ятників та меморіальних дошок, аби кожен бажаючий міг глянути на карту цих об’єктів, осягнути масштаб наших втрат та знати де і кому можна подякувати за Україну.

Переконана, що спільно з Міністерством оборони ми зможемо внести відповідні правки в нормативні документи і запровадити на державному рівні ці такі прості, такі делікатні, але такі важливі правила і зробити їх нашою новою традицією, традицією нашої сучасної війни, яка триває…

Читайте також: Російсько-українська війна витісняється з інформаційного поля Європи

 

Нагадаємо, рідні загиблого 18 лютого в результаті бою біля Золотого Луганської області українського військового Максима Хітайлова дізналися про його смерть зі ЗМІ та соцмереж.

Першим ім'я загиблого у своєму Telegram назвав нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. На нього послалися багато ЗМІ. Незабаром нардеп вибачився за свій вчинок.

Учора бойовики здійснили спробу прориву позицій українських військ поблизу населених пунктів Новотошківське, Орєхово, Кримське і Хутір Вильний (Золоте), що в Луганській області.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини