MENU

Економіст розповів, як розпізнати фальшиві долари. ВІДЕО

2148 0

Економіст розповів, як розпізнати фальшиві долари. ВІДЕО

У зв'язку з появою в Україні фальшивих доларів економіст Євген Невмержицький закликав купувати валюту тільки в банках або офіційних обмінниках і уважно перевіряти кожну купюру.

В ефірі ObozTV економіст розповів, як розпізнати фальшиві долари та що робити, якщо підробка вже опинилася на руках.

Якщо мова йде про велику суму грошей, Невмержицький порадив придбати чи взяти в оренду спеціальний пристрій – детектор для перевірки банкнот ультрафіолетовим світлом.

Читайте також: Страшніше всіх вірусів! Мережу підірвав комуністичний "шабаш" в Запоріжжі. ФОТО

"Щоправда, у сучасних високоякісних підробок теж є певне випромінювання. Вони імітують майже всі захисні якості справжньої купюри. Але точно зімітувати неможливо. Наприклад, у випромінюванні немає червоних і синіх ворсинок, а тільки коричневі. За цією ознакою можна визначити, що ви маєте справу з підробкою", – пояснив він.

За його словами, підробляють і водяні знаки. Але на "фальшивках" вони імітуються за допомогою фарби, а в справжніх купюрах їх вдавлюють або вплітають безпосередньо в папір.

Головне ж правило – необхідно бути вкрай уважним. Економіст зазначив, що невідповідність характерними ознаками видає навіть найякіснішу підробку.

Читайте також: Блогер рассказал, как на Донбассе боевики делят между собой деньги, которые им присылают из России

"Там близько 7 яскраво виражених ознак, які зможе визначити навіть нефахова людина, якщо вона хоча б один раз подивилася і прочитала, як вони виглядають. Головне – увага і відповідальне ставлення. Треба кожну купюру переглядати", – наголосив Невмержицький.

Також експерт порекомендував під час обміну чи купівлі валюти користуватися виключно послугами банків та офіційних обмінних пунктів.

"Звичайно, не варто користуватися послугами приватних осіб. Будь-який такий варіант покупки чи обміну готівкових доларів – дуже високий ризик придбати підроблену купюру", – додав він.

Втім, на думку Невмержицького, навіть в банку чи обміннику не можна на всі 100% гарантувати, що не попадеться "фальшивка". Якщо таке станеться, потрібно повернутися до пункту, де були придбані долари, і написати відповідну заяву.

Читайте також: В Україні піднімуть штрафи для пішоходів-порушників

"Не намагайтеся продати цю купюру. Якщо ви знаєте, що вона підроблена – тобто вас обдурили, і ви хочете поступити так само – не можна так робити. Це кримінальний злочин. Вам потрібно йти в той пункт, офіційно писати заяву і вирішувати питання. Вам повернуть, обміняють на справжні купюри. Не варто гратися із законом", – резюмував економіст.

Він попередив, що підробляти можуть долари як старого зразка, так і нового.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини