MENU

Уряд Януковича-2020: знову маємо олігархічно-проросійський консенсус у владі

2194 1

Верховна Рада поставила крапку в учорашній, 4 березня, урядовій трагікомедії. Фракція "Голос" вимагала поіменного розгляду міністрів нового уряду, але "слуги" вирішили всліпу обрати котів у мішку.

Президент у парламенті навіть не намагався зробити вигляд, що ця відставка – прем'єрова ініціатива, постійно наголошуючи, що "уряд потрібно змінювати", а ще розповідав про шахтарів, пенсії, комуналку, що насамперед є сферою відповідальності уряду, а не президента. Ми залюбки послухали би про Оман й перемовини із РФ, до речі, але не судилося.

Словом, Кабмін звільняли іта призначали таким поспіхом, що на чотири міністерські портфелі (на які зазвичай нема відгону від охочих) не знайшлося бодай одного кандидата, і, на жаль, ніхто з найбільшої в історії України фракції в понад 250 мандатів не взявся реалізовувати власну програму в уряді.

Хочу звернути увагу на те, кого ж новообраний прем'єр (читай – президент) привів до влади (ну справді, ніхто ж не думає, що Шмигаль встиг сформувати собі Кабмін за 20 хвилин перерви в засіданні?).

Читайте також: Тепер офіційно: Зеленський відмовляється від здобутків Революції гідності

Так от, знайомтеся:

Сам прем'єр-міністр Денис Шмигаль із січня 2017 року й по середину 2019-го обіймав керівні посади в холдингу ДТЕК, акціонером у якому, як відомо, є Рінат Ахметов. Пан Шмигаль, щоправда, стверджує, що з "Рінатом Леонідовичем" він не знайомий, а бачив його "тільки по телевізору".

1. Вадим Гутцайт – міністр спорту – виключений зі списку "Слуги народу", де був прохідним 81-м номером і згодом буцімто "відмовився" йти на вибори. Причетний до низки скандалів. Веде бізнес у Росії з 2016 року. Партнерами в цій компанії є росіяни, один із яких – полковник Збройних сил Російської Федерації. Авжеж, про свої бізнесові досягнення пан Гутцайт, який уже багато років є державним службовцем, у декларації скромно промовчав.

Також на рахунку пана Гутцайта звинувачення у плагіаті під час проходження конкурсу на державну службу, кримінальна справа в СБУ за розкрадання понад 12 мільйонів гривень і помічництво, разом із нинішнім головою ОП Єрмаком, у депутата від "Партії регіонів" Ельбруса Тедеєва, який голосував за закон Ківалова-Колєсніченка та за закони 16 січня. Водночас Тедеєв за все скликання не подав жодного законопроєкту, жодного разу не виступив у залі, не подав жодного депутатського запиту. Питання в тому – чим займалися його помічники й чи так само вони працюватимуть в ОП й уряді?

Ще один гострий нюанс: кажуть, Гутцайт пов'язаний із Вадимом Столаром, керівником київської міської організації ОПЗЖ, який тісно пов'язаний також і з міським головою Києва.

2. Ілля Ємець – міністр охорони здоров'я – яким він був і в уряді Азарова 2011 року. Його призначення тоді активно лобіювала Раїса Богатирьова, яка фактично розвалила медицину в країні своїми схемами закупівлі ліків. Таке призначення ставить повний хрест на медичній реформі.

Читайте також: Жодного уряду Гончарука насправді немає. Як і не буде ніякого уряду Шмигаля – Портников

3. Ігор Уманський – міністр фінансів – старе "нове" обличчя. За інформацією журналістів-розслідувачів, мав контакти з олігархом Дмитром Фірташем, а також свого часу погодив переведення 79 мільйонів гривень фірмі Олександра Януковича, які потім вивели з України через фірми-прокладки. Ці гроші мали піти на будівництво "Охматдиту" – але "какая разніца"?

4. Марина Лазебна – міністерка соцполітики – у 2013 році Янукович призначив її очільницею Державної служби зайнятості. Ну, ми всі пам'ятаємо, як і за яким принципом призначали людей на посади за часів Януковича. Також володіє нерухомістю в Росії.

5. Андрій Таран – міністр оборони – обвинувачений у держзраді 2015 року. Пізніше РНБО у своєму твіттері спростувала цю заяву, сказавши, що їхній акаунт було зламано, справу зам'яли. Існують також негативні твердження деяких військових про діяльність Тарана на Донбасі, де він, за словами обізнаних осіб, доклався до руйнації мережі української військової розвідки. Довгий час працював заступником керівника ГУР МО, які у 2013/2014 "не побачили" підготовки й уторгнення збройних сил РФ у 2014-му. Його призначення на посаду лобіює той самий Єрмак, що прагне зазирнути в очі росіянам.

6. Арсен Аваков – вишенька, хребет і гроза, спокій і сила уряду останні шість років – представлення не потребує. Провалена реформа поліції, повне підпорядкування силових відомств, створення власних міні-армій, провокації, свавілля поліціянтів, переслідування волонтерів та учасників бойових дій, саботаж розслідувань нападів на активістів, спроби притягнути до кримінальної відповідальності невинних осіб – це все Аваков. До речі, візити до Святого Престолу міністра внутрішніх справ – це все теж Аваков. Тут у нас повна стабільність, може, колись-таки на прем'єра підвищать?

Як не боляче це визнавати, але цей уряд шитий білими нитками Януковича-2020. Підозрюю, Віктор Федорович аплодував би, побачивши цей склад Кабміну. Так, це уряд "для людей", як сказав прем'єр-міністр. Але уряд для конкретних людей – тих, чиї прізвища всім відомі. Знову маємо олігархічно-проросійський консенсус у владі, вітаю нас.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Соломія БОБРОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини