MENU

У геополітиці Москва керується диявольським принципом і ставить на глобальний економічний хаос

797 0

Вважаю, що Росія спровокувала нинішню кризу на світових ринках цілком свідомо.

Це традиційна російська "гра на пониження" – єдина геополітична гра, в якій Росія має шанси на успіх.

Суть цієї гри така.

Якщо геополітика будується на улюбленому західному принципі "win-win", виграють усі, але нерівномірно: найуспішніші виграють найбільше. Тому в цій грі Росія дедалі більше відставатиме від Заходу, тобто щодо нього "програватиме" – на що їй, до речі, доволі жорстко вказали західні лідери впродовж першої каденції Путіна (образно кажучи, "ми зважили вашу економіку та виявили її легкою").

Натомість якщо нав'язати всім протилежну гру, "lose-lose", заможніші країни з вищим рівнем життя та вимогливішим населенням втратять більше, а Росія, порівняно з ними, втратить менше ("нам хоть камни с неба"). Отже, на тлі інших її становище стане відносно кращим. І це найреальніший досяжний для Росії успіх.

"Не вмієш добре творити сам – руйнуй те, що творять інші". Між іншим, із християнської точки зору це класичний modus operandi диявола.

Читайте також: Росія почала нову війну, та вже невдовзі може пошкодувати про це

І для мене зовсім не дивно, що саме цей диявольський принцип є провідним принципом геополітики московської держави, яка всередині країни культивує виняткову правовірність лише власної версії християнства.

У цьому сенсі як диявол – "мавпа Бога", що ненавидить Бога та псує його справи, так і Росія – "мавпа Заходу", що ненавидить Захід і псує його справи.

Десь у 2016 році західні країни ухвалили неоголошене колективне рішення, очевидне лише за його наслідками: не "дотискати" Росію (яка показово демонструвала абсолютну незалежність своєї геополітики від будь-якого тиску), бо швидке "витискання" Росії санкціями з Донбасу (аж до відключення SWIFT) цілком реально призведе до того, що Росія "лусне" як ціле, і це обернеться всесвітнім геополітичним колапсом – зокрема (але не тільки) глобальним економічним хаосом – із непередбачуваними наслідками для всього людства. Краще вже "спустити" ситуацію "на гальмах" і потерпіти Росію, як вона є (так, зокрема й коштом України).

Ну от, тепер Росія демонструє світові, що й "дозованого" глобального економічного хаосу вона боїться менше, ніж будь-хто.

Читайте також: "Порохобот" Путін: як Зеленський і Ко здають Україну

Оскільки відступ на геополітичному фронті для Росії рівнозначний остаточному розвалу цієї імперії, Кремлю відступати фактично нема куди. Тому він готовий і принагідно спроможний у цій нав'язаній ним світові грі "lose-lose" піти ва-банк.

У тому ж, що Захід у такій ситуації спроможний, як у покері, не спасувати, а відповісти на російський ва-банк власним ва-банком (маючи завідомо потужніші карти), у Кремля, вочевидь, впевненості немає. Там радше розраховують на протилежне: щойно постане чергова загроза світового економічного хаосу, як Захід відступатиме, бо ні його великий бізнес, ні його розніжений електорат не дозволять своїм політикам вивести західні країни зі звичної "зони комфорту". Адже "нетерпимість до втрат" на Заході справді значно гостріша, ніж у Росії.

Тому – що більше глобального економічного хаосу, то, об'єктивно, Росії краще. Вона потерпить там, де вже не стерплять інші. Принаймні саме на це її розрахунок.

Таким чином, подальша доля людства до певної міри залежить від того, наскільки населення РФ миритиметься з подальшим погіршенням власного рівня життя, на тлі щосили створюваних Росією аналогічних проблем для населення країн Заходу та решти світу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ПАНИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини