MENU

Меморандум Козака для України починає набирати конкретних обрисів

1749 2


Дмитро Козак

Ну що ж, цілком передбачувано Козак намагається застосувати на українському напрямку свої напрацювання по Молдові. У дещо вдосконаленому вигляді, звичайно, без токсичних термінів а-ля "федерація", але по суті одне й те ж. Меморандум Козака для України починає набирати конкретних обрисів. Завдяки витоку в медіа підписаного в Мінську документу стало відомо про створення так званої "консультаційної ради", у форматі якої представники України в особі 10 осіб і представники ОРДЛО проводитимуть консультації з різних правових і політичних питань.

Читайте також: В'ятрович вимагає покарати Єрмака й Кучму за державну зраду. ДОКУМЕНТ

Перше, що відразу спало на думку, поглянувши на документ імені Єрмака-Козака, це пункт 3.14 сумнозвісного Меморандуму Козака для Молдови, датованого 2003 роком. Там теж про "консультації" з "органами державної влади суб'єктів федерації". І вже не в рекомендаційному порядку, а в обов'язковому. І вже не про абстрактні правові питання, а про укладання міжнародних договорів. А крім консультацій, ще й участь представників "суб'єктів федерацій" у переговорах.

"Консультаційна рада" – це не прямі перемовини між керівництвом України і ватажками загарбників ОРДіЛО, тому до криків про оформлену "капітуляцію" треба ставитись обережно. Але це вже є серйозне тестування ґрунту, наскільки українське суспільство готове проковтнути переоформлення Росії з агресорки на посередницю. Ризикнемо припустити, що наступним кроком буде схиляння Києва саме до прямих переговорів між українським президентом і ватажками російських окупантів і колаборантів ОРДЛО. Тому що предметів для "консультацій" більшатиме, "консультаційна рада" не справлятиметься з поставленими завданнями... Спочатку консультуватимуться про вибори в ОРДЛО, а потім і про інші принципово важливі речі, наприклад, про міжнародну угоду, яка гарантуватиме нейтралітет України (цікаво, коли Козак почне її активно просувати?).

Читайте також: Безсмертний: Прагнучи кремлівських оплесків, Зеленський здає національні інтереси. ВІДЕО

Прямі перемовини між Києвом, з одного боку, й окупованими Донецьком і Луганськом з іншого були ключовою, основоположною умовою росіян із початку конфлікту. Всі роки для України було критично важливо зацементувати Росію у статусі агресорки з усіма міжнародними для неї наслідками. Покарати Росію прирівнювалося до закінчення війни. Сьогодні обрано іншу тактику. Але проблема насправді в тому, що, як показує досвід інших конфліктів, від переходу Росії зі статусу агресорки у статус посередниці конфлікт автоматично не вирішується...

... За легендою, президент Молдови останньої миті відмовився підписувати Меморандум Козака під впливом переконливої розмови з американським послом. Однак у дипломатичних колах кажуть, що свою роль зіграв і колишній президент України, який зателефонував молдовському колезі й запитав, чим він власне збирається керувати після підписання Меморандуму Козака? Від Молдови як держави мало що б залишилось... Сподіваюсь, цей експрезидент, який сьогодні має доступ і до Зеленського, зможе вчасно й не по телефону пояснити ризики ігор ц "козаківщину" і для українського лідера... Як і те, що відсутність швидкого результату інколи буває найкращим результатом. І не треба боятися чесно й відкрито про це говорити з суспільством.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Альона ГЕТЬМАНЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини