MENU

Італійські експерти пропонують дозволити вмирати хворим на коронавірус старим людям

5421 16

Італійські експерти пропонують дозволити вмирати хворим на коронавірус старим людям

Італійський Інститут анестезії, реанімації та інтенсивної терапії (SIAARTI) опублікував рекомендації для медиків у надзвичайних умовах. Рекомендації закликають встановити критерії відбору на основі "справедливого розподілу і оптимального використання обмежених ресурсів". Головна ідея експертів проста: доступ до інтенсивної терапії варто забезпечити хворим з вищими шансами на одужання. 

Два тижні тому в Італії налічувалося 322 підтверджених випадків коронавірусу. Лікарі могли приділити достатньо уваги кожному пацієнту. Тиждень тому в Італії було вже 2 502 випадки Covid-19. Медики в госпіталях ще робили штучну вентиляцію легенів всім хворим із гострою дихальною недостатністю. 11 березня в Італії зафіксували 10 149 хворих. У п'ятницю їх стало понад 17 500. Тепер хворих просто надто багато, щоб надати кожному відповідний догляд.

Лікарів і медсестер не вистачає на всіх. А головне – апаратів для вентиляції легенів значно менше, ніж тих, хто задихається.

Читайте також: The Washington Post: Массовые захоронения умерших от коронавируса в Иране уже видны из космоса

Італійський Інститут анестезії, реанімації та інтенсивної терапії (SIAARTI) опублікував рекомендації для медиків у надзвичайних умовах.

Документ починається з порівняння нинішньої ситуації з війною або великими природними катастрофами, коли лікарям доводиться вибирати, кому з поранених і постраждалих допомагати у першу чергу.

Рекомендації закликають встановити критерії відбору на основі "справедливого розподілу і оптимального використання обмежених ресурсів".

Головна ідея експертів проста: доступ до інтенсивної терапії варто забезпечити хворим з вищими шансами на одужання. Так, на їхню думку, можна дотримати принцип "максимального добробуту для максимальної кількості людей".

Читайте також: Советы ВОЗ по защите от коронавируса. Чем мыть руки, как защитить глаза?​​​​​​​

Звідси випливає рекомендація, яка за нормальних умов здається немислимою: "Можливо, доведеться визначити граничний вік для отримання інтенсивної терапії".

Тим, хто через старість має менше шансів на одужання і кому у будь-якому разі залишилося жити недовго, пропонують дозволити померти.

Звучить жорстоко, але це єдина альтернатива принципу "перший бере той, хто прийшов першим". На думку авторів меморандуму, це ще гірше.

Окрім віку, експерти рекомендують лікарям враховувати також загальний стан пацієнта, або, за словами авторів документу, "уважно оцінювати супутні патології".

Читайте також: Біологи виявили першу велику зміну в геномі коронавірусу нового типу​​​​​​​

Простіше кажучи, люди похилого віку та обтяжені хворобами пацієнти витратять на себе більше дефіцитних ресурсів, але з високою часткою ймовірності все одно помруть.

Рекомендації пропонують поширити і на тих хворих, які потребують інтенсивної терапії з причин, що не пов'язані з коронавірусом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ВВС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини