MENU

Голодне літо-2020? Які кроки слід зробити, щоб пережити довгий карантин

1845 1

Подовження карантину не тільки допомагає розтягнути у часі збільшення кількості заражених Covid-19, дозволяючи уникнути одномоментного навантаження на лікарні, але й провокує кризу українських домогосподарств. Деякі онлайн-опитування свідчать, що понад 50% українців коштів не вистачить на весь час карантину. Тож, що робити тим, у кого немає суттєвої фінансової подушки?

Найперше, треба розрахувати власні наявні фінанси і можливості на весь період карантину. Важливо розподілити першочергові витрати на цей період: харчування,  ліки, предмети особистої гігієни, транспорт та зв’язок.  Для тих же, хто змушений лишитись без роботи, ситуація значно складніша. 

Читайте також: Усі раптом стали рівними у своїй уразливості та беззахисності – Жадан

Якщо у вас є можливість працювати віддалено онлайн – чудово! Це дозволить вам вийти з карантину з мінімальними втратами. Для тих же, хто змушений лишитись без роботи, ситуація значно складніша. За моїми підрахунками, такі українці можуть лишитися без звичного доходу на час до двох місяців – місяць карантину, ще два тижні, щоб отримати аванс на роботі. А ще, щонайменше, два тижні потрібно додати на непередбачувані, форс-мажорні обставини, які можуть завадити роботодавцеві виплатити зарплату швидко. У разі ж, якщо роботодавець за час карантину збанкрутує, вам слід також мати деякий фінансовий запас на час пошуку нової роботи або звернення до Державного центру зайнятості і перших виплат. 

До речі, якщо маєте право на державну допомогу, сміливо звертайтеся до соціальних фондів. Якщо ж така допомога вам не доступна, спробуйте попросити допомоги у рідних, друзів та навіть сусідів. 

Та слід пам’ятати, що і після закінчення карантину споживча активність відновиться не одразу. Тому вихід з кризи буде затяжний і болісний для багатьох.Також доволі часто українці користуються зараз банківськими кредитними картками для розрахунку продуктами.

Читайте також:  Коронавірус убиває глобалізацію

Втім, слід пам’ятати, що рано чи пізно кредитні кошти доведеться повертати. Та зараз, у час кризи, виплати за зобов’язаннями на цей період цілком можливо призупинити. Відтермінуйте сплату кредитів, комунальних послуг та інших платежів, які зменшують обсяг ваших особистих грошових коштів, якщо це можливо. У цьому немає нічого поганого. Під час таких криз навіть багаті переглядають структуру витрат в бік скорочення споживання. 

Звісно, допомогти мала б держава, стимулюючи споживчу активність або  цільовими дотаціями (грошовими чи товарами першої необхідності з Держрезерву). В США, наприклад, сенат затвердив одночасну виплату всім американцям по 1200 доларів та збільшення виплат з безробіття. Звичайно, Україна не має таких фінансових можливостей, але перерозподіл бюджетних коштів на підтримку цих виплат та зменшення податків (того ж ПДВ)   на споживчі товари цілком можливий.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Віталій ЛОМАКОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини