MENU

Помилка сортуваня: про шкоду волонтерства під час пандемії

1231 0

Помилка медичного сортуваня: про шкоду волонтерства під час пандемії

За кілька днів до повернення зі Штатів я потрапив у місцевий шпиталь. Наскільки міг зрозуміти, американці розгортають перед своїми шпиталями мобільні пункти сортування.

Оскільки це фронтова штука, я знаю, як вони працюють. Це страшно. Бо гуманність в пунктах сортування зводиться до неточної арифметики.

Принцип: залежно від пропускної спроможності лікарні чи госпіталю, надавати інтенсивну терапію тим, хто має більші шанси на порятунок, і залишати помирати тих, у кого ці шанси незначні.

На жаль, пандемія коронавірусу нагадала цю жорстоку логіку війни світові, в якому майже ніхто не пам‘ятає, як рвуться стрільни. 

Те, що зараз заходились робити волонтери, звично перебираючи на себе функцію держави і намагаючись втримати від колапсу вітчизняну систему медичної допомоги, вбиту ідіотськими реформами Супрун та її попередників та попередниць, – шлях в нікуди.

Це спроба власними руками допомогти рабовласникам зберегти рабовласництво. Це допомога кріпаків у порятунку кріпацтва.

Читайте також: Скільки людей уб’є COVID-19? А скільки людей уб’є боротьба з ним?

Ми трагічно помиляємось в пункті сортування пріоритетів. Поки ми знову за власні копійки рятуємо медицину, держава перекроювання бюджет на користь репресивної машини. Яка завтра знову "подякує" нам за нашу допомогу переслідуваннями, кримінальними провадженнями та буцегарнями.

Наша волонтерка та добровольчий рух 2014-15 років дозволив цинічним покидькам з депутатськими значками та міністерськими посадами вкрасти нашу перемогу у Революції Гідності. Бо поки ми всі пішли на фронт, вони заходились реанімувати свою наскрізь проргнилу систему корупції, державної ренти, обмеженого доступу та відвертого рекету а погонах. І тому ми програли, а вони перемогли. 

Сьогодні ми знову замість дозволити системі завалитися і впасти, готуючись завтра заповнити вакуум влади в цій країні, намагаємось підперти її з усіх боків. А вона "дякує" спецпалатами для обраних, фуфлотестами, збільшенням фінансування МВС та удушенням економічної активності.

Читайте також: Усі раптом стали рівними у своїй уразливості та беззахисності – Жадан

Замість намагатися заповнити лікарні масками, респіраторами, захисними костюмами та підвозити лікарів на роботу власним авто, ми маємо допомогти їм нарешті розпростати спини і навчитись відстоювати свої права.

Бюджетні асигнування замість репресивного апарату мають йти на медицину та порятунок життів.

Помилка в сортуванні призводить до радикального збільшення жертв. Мерці мають померти. Заважати сконати наскрізь прогнилій системі влади в Україні – злочин проти людяності. Бо врятувавши систему, сконаємо ми. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Геннадій ДРУЗЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини