У Росії українців кинули напризволяще, це трагедія – Кіпіані
Відкриття української недільної школи у Владивостоці, 1993 рік
Поки реальних відряджень не буде – згадую минулі. Це було років 16 тому.
Вахтанг Кіпіані й Михайло Горинь
Читайте також: Не просто миру. Якої перемоги над Росією варто прагнути
Візит Української всесвітньої координаційної ради (УВКР), що її тоді очолював славної пам'яті Михайло Горинь. Маршрут – Камчатка-Сахалін-Приамур'я-Примор'я. Мета – знайомитися зі станом українських громад, вивчення їхніх потреб, формування державної політики України щодо цієї діаспори.
Працював тоді на "1+1" і вирішив зняти фільм про тамтешніх українців, монтували його вже як випуск "Історичної правди-TV".
У день прильоту до Хабаровська місцева офіційна газета надрукувала величезну статтю про Зелений Клин і про українських націоналістів, які ніяк не відмовляться від наміру приєднати "ісконно русскіє землі" до України. Боялися, зарази.
Читайте також: Остаточне вирішення національного питання: єдине, що захищає Україну від долі Удмуртії
На жаль, в України ніколи не було проактивної політики щодо своїх за межами. У Росії їх кинули напризволяще. Тоді там були недільні школи, засновували парафії УПЦ КП, виходили десятки невеликих, але українськомовних газет.
Поступово ефесбешна Росія Путіна все це ліквідувала. Дехто з українців зміг повернутись додому. Але більшість стали "рускімі" з "укрАїнськими хваміліями". Це трагедія.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки