MENU

Іноземці без проблем зможуть скуповувати українську землю та обходити обмеження – експерт

682 2

Іноземці без проблем зможуть скуповувати українську землю та обходити обмеження – експерт

Незважаючи на встановлену в законопроекті №2178-10 заборону продажу землі іноземцям, вони зможуть купувати українську землю в будь-яких обсягах з першого дня вступу в дію закону.

Про це у своєму тексті для ZN.UA пише експерт Вячеслав Ільченко.

Досить перерахувати основні схеми:

– Юридична особа. Хоча в законопроекті у статті 130 прямо заборонені купівля землі іноземними юридичними особами та участь іноземців в українських юрособах, ризик зберігається. Нещодавно підвищили штраф за нерозкриття бенефіціарів до 51 тис. грн, але механізму примусового розкриття кінцевих вигодонабувачів (станом на 2019 рік тільки 25% юросіб розкрили їх) немає, так що штраф може розглядатися як частина витрат на землеволодіння. Порівняно з вигодою від спекуляцій землею це невисока ціна. А отже, схема з викупом іноземцями корпоративних прав українських юросіб запрацює.

Читайте також: Земельне питання в Україні: мораторій на продаж тривав майже 20 років

– Подвійне громадянство. В Україні немає способу визначити, чи має особа тільки українське громадянство, а узгодження множинної юрисдикції власника до закону не внесено.

– Афіляція. Особа може керувати землею за спеціально укладеною угодою в інтересах іноземної корпорації ("компрадорська угода"). Вона може входити в мережеву структуру, а також накопичувати у себе землі більше 100 гектарів.

Читайте також: Кочетков: Продавать такой актив накануне продовольственного кризиса – это чистый идиотизм

– Передача майнових прав за дорученням. Варіант довірчої власності законопроект №2178-10 не розглядає, між тим довірчий власник є окремою категорією (стаття 89 Земельного кодексу), на яку обмеження не накладаються. Так що це може бути як іноземець, так і юридична особа-нерезидент, а лімітів такого довірчого володіння немає.

Таким чином, норма про схвалення на референдумі продажу землі іноземцям недієва. Іноземці зможуть купувати землю з першого дня дії закону.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини