Венедіктова порушила проти Порошенка провадження, в експрезидента назвали це юридичним абсурдом
Генпрокурорка Ірина Венедіктова відкрила провадження про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені. Про це повідомляє пресцентр ОГПУ
Йдеться про видання указів глави української держави від 10 листопада 2017 року № 357/2017 і від 7 травня .2019 № 195/2019 про призначення суддів Верховного суду.
У зверненні співробітників суду йдеться, що підстави для видання президентових указів і призначення ним суддів не відповідають нормам Конституції України й Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
"До того ж судді були призначені не в Верховний суд, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а в касаційні суди, неконституційність яких була визнана рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України", – уточнили в ОГПУ.
Також у зверненні працівники Верховного суду вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату "у зв’язку з так званою ліквідацією Верховного суду".
Читайте також: Влада не полишає спроб скасувати амністію майданівців
Зазначені дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. Ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) КК України.
Проведення досудового розслідування у п’ятьох кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату ДБР. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюватимуть прокурори ОГПУ.
При цьому пресцентр ОГПУ не назвав імені фігуранта справи, проте в дати видання указів президентом був Петро Порошенко.
Це не перше кримінальне провадження проти п’ятого президента України. Більшість із них були розпочаті за заявами ексзаступника голови Адміністрації президента часів режиму Януковича Андрія Портнова.
Порошенкові адвокати Ілля Новіков та Ігор Головань вже відреагували на повідомлення з ОГПУ. Так, у п’ятого президента України переконані, що кримінальне провадження, ініційоване генпрокуроркою проти Порошенка щодо призначення за його президентської каденції суддів Верховного суду – це спроба дискредитувати Верховний суд як інституцію та встановити над ним контроль перед критично важливим для держави розглядом справи щодо націоналізації "Приватбанку".
"Очевидно, що ці спроби дискредитують Верховний суд і всіх суддів Верховного суду. Це безумовно є спробою встановити додатковий контроль над Верховним судом і над суддями, як будь-яка кримінальна справа, яка дозволяє викликати людей на допити, проводити слідчі дії, тиснути в різний спосіб. Це означає, що на тлі розвитку ситуації зі справою "Приватбанку", яка дуже чутлива для президента Зеленського, Офіс президента отримує додаткові важелі контролю над правосуддям в Україні", – наголосив Новіков.
Читайте також: Венедіктова так і світиться незалежністю – журналіст
"Це однозначно продовження тренду політичних переслідувань, які відбувались усі останні місяці. І в той час, коли Венедіктова була виконувачкою обов`язків директора ДБР, і коли це місце займав Труба. Це все одна й а сама історія. Конкретно це рішення – це спроба загорнути в нову обгортку ту абсолютно провальну ситуацію, яка розвивалася напередодні відставки генпрокурора Рябошапки", – нагадав Новіков.
Він також зауважив, що опубліковані проєкти підозр, які Венедіктова намагалася підписати в Рябошапки, ексгенпрокурор відхилив як "юридичний треш".
"Я можу з ним лише погодитись – це дійсно юридичний треш, намагання переводити у кримінальну площину питання конституційних повноважень президента із призначення суддів", – наголосив Новіков.
Головань зазначив, що з юридичних позицій провадження Венедіктової – це юридичний абсурд. А статті, на які посилається генпрокурорка, підслідні не ДБР, а винятково НАБУ: "Венедіктова відверто незаконно передала відверто протиправне провадження своїм колишнім підлеглим до ДБР, що є спеціалізованою організацією для здійснення незаконних кримінальних проваджень і політичних переслідуван".
"Ми вже звернулися із клопотанням до генпрокурорки припинити порушення закону й передати це провадження до НАБУ, де його мають негайно закрити", – додав Головань.
Нагадаємо, що раніше Венедиктова запевнила, буцімто під час розмов про її можливе призначення з нинішнім президентом Володимиром Зеленським про жодні умови не йшлося, а прізвища Порошенка не згадували.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки