MENU

Принижені вчителі та ОП. Ну і з кого ми сміємось?

1350 3

Школа онлайн

Я дуже спокійно відреагував, коли вчителька на уроці "Всеукраїнської школи онлайн" неправильно відняла 2,2 від 30,2, написавши у відповіді 18. Буває.

Коли я почув, що ця ж "школа" вчить, що в Антарктиді живуть білі ведмеді – я хіхікнув. Це реально було смішно.

Я стерпів, коли замість Лівонської війни дітям мовили про Ліванську. Хоча тема війни у Лівані мені була більш цікава, до Лівонії воно не має стосунку.

Потім я довго не міг зрозуміти, до чого тут жарти про Австралію від Гольфстріму до Тихого Океану поки не почув, що Австралію, виявляється, омиває Атлантичний Океан.

Там були питання і по хімії, і по одруківках на титулках, напевне ще щось, але терпець мені уривається на фізиці.

Читайте також: Учительница математики ошиблась. Знаете, как отреагировали украинцы?

Теза перша: прошу вас, не висміюйте усіх вчителів та усю шкільну систему. І ось чому:

1. Організатор цього всього дійства – ОП. У період кризи люди не піднімаються до рівня своїх очікувань, а падають до рівня своєї компетентності. Це не я сказав, а хтось розумний.

Якщо конкурс на те, щоб начитувати матеріал онлайн проводився так само, як усі інші конкурси на усі інші смачні посади в країні – то це точно не показник, що всюди в державі отаке. Це показник якості нашого ОП. Який набирає підрядників на виконання завдання.

2. Лектори можуть помилятися. Це нормально. Тим більше на камеру. Тим більше без підготовки. Тому всі ляпи "наживо" можна пробачити. Мовити "Атлантичний" замість "Індійський", чи написати "18" замість "28" дуже просто.

(Слайди, звісно, то геть інше. Якщо філологи вчать дітей, що білі ведмеді мешкають в Антарктиді, то так, це дуже вузький загальний кругозір вчителя. Хоча як філолог він цілком може бути ок.)

3. Основна претензія має бути саме до організаторів цього дійства, бо це ж таки записаний матеріал, що має бути перевірений експертами. Прорецензований. І у разі виявлення помилок повернутий на доопрацювання. Хто підбирав експертів? ОП?

Теза друга, основна: будь ласка, скажіть мені, скільки вартував цей проєкт державному бюджету України.

Можна приватно. Можна публічно. Без різниці. Я сумніваюсь, що це волонтерство і три копійки.

Чому питаю? Якби помилки були різнопланові та одиночні – зрозуміти можна. Але тут просто система не працює. Вибачте, але на мій хлопський розум це абсолютна профнепридатність людей, що залучені до організації та розроблення цього проєкту.

Читайте також: Краще з'ясуйте, на що пішов мільярд гривень, спрямований на боротьбу з коронавірусом – Маляр про онлайн урок математики

Наслідки з цього всього жахливі.

1. Принижені на всю країну конкретні вчителі, які, ще раз, можуть і мають право на помилки, оговірки тощо. Їх мали підтримати методично, перевірити, виправити.

2. Принижена на всю країну професія вчителя, яка і так нижче плінтусу. Останнє приниження, як ми пам’ятаємо, було з обіцянками 4 тисяч… чого там, євро чи доларів? Вже забув.

Тільки лінивий зараз не обсмоктує школу. Шановні обсмоктувачі, нагадайте мені, будь ласка, які зарплати у вчителів і подумайте, яким чином всі ці роки відбувався негативний відбір у професії?

З кого сміємося? З себе? До 2014-го сміялися з солдат, до 2020-го – з лікарів.
Подібне уявлення виникає про проблеми освіти?

3. Марнування цінних державних ресурсів у часи скрути.

Так, звісно, не помиляється лише той, хто ніц не робить. От і цікаво дізнатися вартість тих помилок.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон СЕНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини