MENU

Українські лікарні відмовляються від препарату "Протефлазід" як неефективного – ЗМІ

689 0

"Переможна" хода українськими лікарнями препарату "Протефлазід", який медики, експерти та вчені називають фуфломіцином, потроху зупиняється. Незважаючи на піар-кампанії та корупційні зв'язки, завдяки яким у препарату раптово з'явилося багато лобістів, він потроху стає "токсичним" в медичних колах, пишуть Vesti.ua.

Видання нагадує, що "Протефлазід" – це 96% спиртовий розчин на двох травах (щучки та війника) за ціною 300–600 гривень залежно від обсягу. Препарату вже майже 20 років, і весь цей час виробник заявляв, що ним можна лікувати віруси герпесу, гепатити, грип, ГРВІ й навіть від ВІЛ-інфекції. Віднедавна компанія-виробник "Екофарм", передусім зусиллями заступника директора Олександра Гриневича, почала просувати "Протефлазід" і як ліки від коронавірусу.

Напередодні міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що львівські лікарні повернуть виробникові препарат "Протефлазід", наданий як гуманітарну допомогу.

При цьому Садовий пригрозив судовими позовами за поширення фейків, де згадується зв'язок львівських лікарень і "Протефлазіду".

Раніше про цей препарат досить жорстко висловлювалися багато впливових медиків і науковців. "Нормальних доказових клінічних досліджень противірусної дії "Протефлазіду" не було, немає і бути не може просто через те, що виробники цієї бодяги на спирту фізично не в змозі потягнути багаторічну програму мультицентрових рандомізованих клінічних випробувань", – так прокоментував біофізик, доктор фізико-математичних наук, провідний співробітник Інституту фізики НАНУ Семен Єсилевський.

Vesti.ua нагадують, нинішні скандали з препаратом "Протефлазід" – уже не перші. У 2018 році компанія-виробник подала до суду позов про захист ділової репутації у відповідь на публікацію, в якій "Протефлазід" зарахували до "фуфломіцину". Суд відмовив "Екофарму" в задоволенні позову.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Vesti.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини