Чому в Києві пилова буря та чим вона небезпечна – пояснює еколог
Пилова буря в Києві може повторитися й пов’язана зі зміною клімату та розораністю земель – розповів The Village Україна еколог й експерт громадської організації "ЕкоПраво-Київ" Олег Листопад.
"Вона (пилова буря – ред.) небезпечна тим, що ми можемо вдихати найдрібніші частки цього пилу і, залежно від їхнього складу, отримати більше чи менше пошкодження легенів. Це не смертельно, але дихати цим погано. Навіть якщо це просто пилюка з полів і газонів", – каже експерт.
Читайте також: У Чорнобильській зоні знову почалась пожежа
За його словами, імовірніше, буря не пов’язана з пожежами в Чорнобильській зоні. Утім, аби точно це стверджувати, треба перевірити показники радіометрів у Києві – додає Листопад.
Експерт пояснює, що є дві причини пилової бурі в Києві: "Це передусім знищення лісосмуг і боліт. До того ж рік посушливий. А якби болота й заплави річок були живі, то було б не настільки погано".
Еколог також наголошує, що у цьому році вперше за 120 років метеорологічних спостережень не було весняного паводка.
Читайте також: Палають поля та ліси: три причини пожеж, дві категорії паліїв і як дати цьому раду
"Суха осінь, малосніжна зима. Верхній шар ґрунту висихає… Наступна причина – велика розораність земель України. Луг і ліс не дадуть такого пилу. Це результат діяльності, коли луги випалили й переорали – усе це підіймається вітром і летить на місто", – додає експерт.
Він додає, що таке явище повторюватиметься й протримається доти, доки вітер не спаде.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки