MENU

Снєгирьов: Реалізація президентської програми "Велике будівництво доріг" на Луганщині потребує уваги депутатів та контролюючих органів

216 0

Снєгирьов: Реалізація президентської програми "Велике будівництво доріг" на Луганщині потребує уваги депутатів та контролюючих органів

11 лютого 2020 року в Укравтодорі відбулась стратегічна зустріч присвячена дорогам України. Мета зустрічі – узгодження єдиної лінії взаємодії між державними органами, бізнесом і громадськістю у напрямку розбудови дорожньої інфраструктури в Україні. На зустрічі були  присутні Президент України, Прем’єр-міністр, Міністр фінансів, Міністр інфраструктури України, Перший заступник керівника офісу Президента та Голова Укравтодору Олександр Кубраков.  А вже з 1 березня 2020 в Україні стартувала програма "Велике Будівництво доріг".  

Хочу звернути Вашу увагу на реалізацію президентської програми "Велике будівництво" в  Луганській області. Зокрема, на участь у ній TOB Євро-Буд Компані. 

За інформацією з ЄДР, дата реєстрації ТОВ – 01.03.2017р., основні види діяльності – будівництво доріг і автострад.

Зареєстровано ТОВ за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщини, буд. 37 Б. Керівник: Скляной Євген Маркович.

За інформацією ProZorro, керівником ТОВ є Малишенко Олена Володимирівна ([email protected]; 380956414706, 380956414706. Адреса: 93400, Україна, Луганська область, Сєверодонецьк, вул. Новікова, буд. 4К Офіс 12). 

TOB "Євро-Буд Компані" за період 2018-2019 рр. стає переможцем у 5 закупівлях по ремонту доріг на суму 571.965 млн. гривень. Примітно, що TOB "Євро-Буд Компані" виграє одним тендером практично левову частку з усіх своїх закупівель, на суму у 403,038 млн. гривен., договір № 3/2019 від 11.03.2019р.

Читайте також:  Снєгирьов: Корупційні схеми на будівництві підстанції "Кремінська" залишаються без розслідування ще з часів Порошенка

Утім, за результатами проведення робіт порушується кримінальне провадження (справа № 428/6431/19, Провадження № 1-кс/428/1372/2020) з наступним формулюванням: "Протягом 2019 року службові особи Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області Луганської обласної державної адміністрації, за попередньою змовою зі службовими особами TOB Євро-Буд Компані та інших суб`єктів господарювання, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, в порушення Закону України Про публічні закупівлі, за наявності підстав для відхилення тендерної пропозиції, визнали переможцем TOB "Євро-Буд Компані"та уклали з останнім договір № 3/2019 від 11.03.2019 про закупівлю послуг з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов`язаного обладнання та супутніх послуг на суму 403 038 200 грн. 

В подальшому на виконання договору, укладеного з порушенням законодавства про публічні закупівлі, здійснено оплату за виконання робіт (послуг) та відповідними службовими особами отримано неправомірну вигоду шляхом завищення об`ємів та вартості виконаних робіт, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам". 

З 25 жовтня 2019 року новим керівником ЛОДА стає Сергій Гайдай. Першими кроками на посаді новопризначеного голови ЛОДА є  призначання керівником обласної служби автодоріг П.Цубера, якого вважають людиною, наближеною до Гайдая.

Варто зазначити, що з моменту призначення Цубера, на мою думку,  відслідковується певна тенденція у роботі Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА, а саме: внесення змін до договору та штучно затянуте по часу закриття договору, що дає можливість змінювати суми та продовжувати сплачувати кошти TOB "Євро-Буд Компані". 

Вже за період перебування Гайдая С. на посаді голови ЛОДА, з листопада 2019р.  до квітня 2020р. Управлінням розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА перераховано на користь TOB "Євро-Буд Компані" 110.213 млн. гривень.  

Показовим є той факт, що не зважаючи на кримінальні провадження та листи-інформування СБУ щодо подібних контрагентів з високим ступенем ризиків TOB "Євро-Буд Компані" і надалі впевнено перемагає у тендерах Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА. 

Так, 24.02.2020 р. відбувся тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги О130801 Микільське – Морозівка –Мусіївка – Бараниківка на ділянці км 8+000 – км 13+000 (ДК 021:2015 45230000-8 будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь). Сума тендеру: 37 200 083,52  гривень. 

Переможцем тендеру визнано TOB "Євро-Буд Компані", в той час як тендерні пропозиції  КП "Кремінський Агрошляхбуд" відхилено

Читайте також: Снєгирьов: Для викриття злочинної схеми на Луганщині співробітникам прокуратури і слідчим знадобилося цілих три роки

Варто зауважити, що в.о. керівника Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА А.Чумак, якого вважають людиною наближеною до керівника ЛОДА Гайдая С., з 02.04.2020р. призначено вже керівником.  

Звертаюся до Народних депутатів України від Луганської області з проханням взяти під свій особистий контроль питання пов'язані з діяльністю Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА. Також прошу ініціювати перед МВС питання щодо перевірки законності участі TOB "Євро-Буд Компані", компанії з високим ступенем ризиків, у тендерах Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області ЛОДА.

На мою думку, варто порушити питання щодо перевірки тендерної документації та умов проведення робіт за підсумками тендерів, за підсумком яких TOB "Євро-Буд Компані" визнано переможцем. 

Крім того, варто звернутися до Державної аудиторської служби України і згідно Наказу № 70 від 25.03.2020 року "Про початок моніторингу закупівель" провести моніторинг проведення тендерної закупівлі по поточному середньому ремонту автомобільної О130801 Микільське – Морозівка – Мусіївка – Бараниківка на ділянці км 8+000 - км 13+000 (ДК 021:2015 45230000-8 будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини